jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۸۷۳۳۹   ۲۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۶:۱۹

مهدی امینیان معاون سازمان حج و زیارت ، گفت: شیوع آنفلوآنزای نوع A در عربستان موجب شده است که سرانه مسکن هر زایر در حج به پنج متر افزایش یابد و براساس برنامه‌ریزی انجام‌ شده، بیش از پنج نفر نباید در هر اتاق اسکان پیدا کنند.

به گزارش ایرنا ، معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت با اشاره به ‌مسایلی همچون حمل و نقل و تغذیه، افزود: زایران نباید انتظاری از هتل‌های عربستان، مانند دیگر موسم‌ها در زمان حج تمتع داشته باشند.

وی اضافه کرد: شرایط فرودگاه جده نیز مانند فرودگاه‌های بین‌المللی دیگر نیست و در سال‌ های اخیر ، گسترش چندانی نداشته است ؛ اما نظمی را در این فرودگاه تعریف کرده‌اند که ما هم باید تابع آن باشیم.

به گفته امینیان ، انگشت ‌نگاری در حج تمتع امسال به ‌صورت عمومی برگزار می‌شود و زایران برای این موضوع باید آمادگی کامل داشته باشند بنابراین باید تحت شرایط و ضوابط عربستان عمل کرد. همچنین هنگام بازگشت ، امسال تعداد زیادی از حجاج ایرانی از فرودگاه جده خارج می‌شوند.

اعزام حدود 65 هزار زایر و دست اندرکاران اجرایی حج تمتع از 11 آبان ماه آغاز می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فاجعه بزرگ شروع شده است

فاجعه بزرگ شروع شده است

هورالعظیم جان ندارد. از این تالاب بین‌المللی شبحی بیشتر باقی نمانده است. لاشه هزاران ماهی و گاومیش‌هایی که در گل و لای مدفون شده‌اند از فاجعه‌ای خبر می‌دهد که پیامدهایش بیش از گذشته گریبان دیگر کلانشهرها و حتی پایتخت را خواهد گرفت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر