jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۸۷۳۳۹ ۲۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۶:۱۹

مهدی امینیان معاون سازمان حج و زیارت ، گفت: شیوع آنفلوآنزای نوع A در عربستان موجب شده است که سرانه مسکن هر زایر در حج به پنج متر افزایش یابد و براساس برنامه‌ریزی انجام‌ شده، بیش از پنج نفر نباید در هر اتاق اسکان پیدا کنند.

به گزارش ایرنا ، معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت با اشاره به ‌مسایلی همچون حمل و نقل و تغذیه، افزود: زایران نباید انتظاری از هتل‌های عربستان، مانند دیگر موسم‌ها در زمان حج تمتع داشته باشند.

وی اضافه کرد: شرایط فرودگاه جده نیز مانند فرودگاه‌های بین‌المللی دیگر نیست و در سال‌ های اخیر ، گسترش چندانی نداشته است ؛ اما نظمی را در این فرودگاه تعریف کرده‌اند که ما هم باید تابع آن باشیم.

به گفته امینیان ، انگشت ‌نگاری در حج تمتع امسال به ‌صورت عمومی برگزار می‌شود و زایران برای این موضوع باید آمادگی کامل داشته باشند بنابراین باید تحت شرایط و ضوابط عربستان عمل کرد. همچنین هنگام بازگشت ، امسال تعداد زیادی از حجاج ایرانی از فرودگاه جده خارج می‌شوند.

اعزام حدود 65 هزار زایر و دست اندرکاران اجرایی حج تمتع از 11 آبان ماه آغاز می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر