jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۸۷۳۳۹   ۲۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۶:۱۹

مهدی امینیان معاون سازمان حج و زیارت ، گفت: شیوع آنفلوآنزای نوع A در عربستان موجب شده است که سرانه مسکن هر زایر در حج به پنج متر افزایش یابد و براساس برنامه‌ریزی انجام‌ شده، بیش از پنج نفر نباید در هر اتاق اسکان پیدا کنند.

به گزارش ایرنا ، معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت با اشاره به ‌مسایلی همچون حمل و نقل و تغذیه، افزود: زایران نباید انتظاری از هتل‌های عربستان، مانند دیگر موسم‌ها در زمان حج تمتع داشته باشند.

وی اضافه کرد: شرایط فرودگاه جده نیز مانند فرودگاه‌های بین‌المللی دیگر نیست و در سال‌ های اخیر ، گسترش چندانی نداشته است ؛ اما نظمی را در این فرودگاه تعریف کرده‌اند که ما هم باید تابع آن باشیم.

به گفته امینیان ، انگشت ‌نگاری در حج تمتع امسال به ‌صورت عمومی برگزار می‌شود و زایران برای این موضوع باید آمادگی کامل داشته باشند بنابراین باید تحت شرایط و ضوابط عربستان عمل کرد. همچنین هنگام بازگشت ، امسال تعداد زیادی از حجاج ایرانی از فرودگاه جده خارج می‌شوند.

اعزام حدود 65 هزار زایر و دست اندرکاران اجرایی حج تمتع از 11 آبان ماه آغاز می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

دوباره تعطیلات و دوباره ممنوعیت سفر؛ موضوعی که در یک‌سال گذشته به‌دفعات با آن روبه‌رو شده‌ایم اما موضوع مهم این است که باوجود اعمال محدودیت و ممنوعیت سفر در تعطیلات پیش‌رو چه نقصی وجود دارد که ممکن است به اوج گرفتن دوباره بحران کرونا دامن بزند؟

مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر