jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۸۷۳۱۳   ۲۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۱:۵۹

دکتر رحمت الله حافظی معاون وزیر بهداشت از تدوین آیین نامه اجرایی قانون ارتقای بهره وری کارکنان بالینی نظام سلامت در این وزارتخانه خبر داد.

معاون وزیر بهداشت در گفتگو با مهر اظهار داشت: برای تصویب نهایی و اجرای قانون ارتقای بهره وری کارکنان بالینی نظام سلامت ، این قانون باید در دولت به تصویب برسد.

لایحه ارتقای بهره وری کارکنان بالینی نظام سلامت پنجم اسفند 87 با 144 رای موافق از مجموع 195 نماینده حاضر در جلسه مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

معاون توسعه منابع و مدیریت وزارت بهداشت گفت: آیین نامه اجرایی قانون ارتقای بهره‌ وری کارکنان بالینی نظام سلامت در وزارت بهداشت تدوین و برای تصویب نهایی به دولت ارسال می ‌شود.

تصویب این لایحه با هدف کارآفرینی و اثربخشی سرمایه های انسانی نظام سلامت شامل شاغلین بالینی رسته بهداشتی درمانی در بخش های دولتی (کشوری و لشکری) و غیر دولتی صورت گرفته است.

حافظی در خصوص اینکه قرار بود آیین نامه اجرایی این قانون با همکاری سایر دستگاههای مربوطه همچون وزارت رفاه، معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری و سازمان نظام پرستاری تدوین شود ، گفت: بنا به دلایلی تدوین آیین نامه اجرایی این قانون در وزارت بهداشت صورت گرفت.

معاون وزیر بهداشت در عین حال از انجام مشورت با سازمان نظام پرستاری برای تدوین آیین نامه اجرایی قانون ارتقای بهره وری کارکنان بالینی نظام سلامت خبر داد و گفت: متن آیین نامه این قانون آ‌ماده است و طی روزهای آینده رونوشت آن در اختیار سازمان نظام پرستاری، وزارت رفاه و معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری قرار می‌گیرد.پس از کسب نظرات این دستگاهها، آیین نامه تدوین شده برای بررسی نهایی و تصویب به کمیسیون اجتماعی دولت می ‌رود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر