jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۸۷۲۲۵ ۲۴ مهر ۱۳۸۸  |  ۲۰:۰۲

سخنگوی کمیته تحقیق در مورد شکایات انتخاباتی در افغانستان امروزجمعه اعلام کرد که تحقیقات این کمیته تحت حمایت سازمان ملل کامل شده است، اما اعضای این کمیته‌ هنوز هم در حال تجزیه و تحلیل شکایات و بررسی این موضوع که آیا باید دور دوم این انتخابات برگزار شود یا خیر، هستند.

نلیکا لیتل سخنگوی کمیسیون بررسی شکایات انتخاباتی افغانستان، گفت که اعضای این کمیته بررسی آرا 3377 حوزه انتخاباتی را به پایان رساندند، اما اعضا هنوز هم در حال تجزیه و تحلیل شکایات انتخابات است.

هم چنین گفته می‌شود احتمال اعلام برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان وجود دارد.

روزنامه واشنگتن پست امروز گزارش داد که به دنبال تحقیقات به عمل آمده درمورد تقلب در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، آرای حامد کرزای رییس جمهور این کشور به 47 درصد کاهش یافت که به این ترتیب ‌باید دور دوم انتخابات برگزار شود.

این روزنامه به نقل از مقامات آگاه به نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد که بررسی‌های کمیسیون بررسی شکایات انتخاباتی افغانستان امروز جمعه نهایی می‌شود.

روزنامه واشنگتن پست به نقل از یک مقام آمریکایی در افغانستان گزارش داد که احتمال برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان وجود دارد.

ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر