jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۱۳۴ ۲۱ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۹

همدان - خبرنگار جام‌جم: به منظور ساماندهی و جبران خشکسالی‌های اخیر، 20 میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار خشکسالی‌ به استان همدان تعلق گرفت که از این میزان 13 میلیارد تومان در بخش کشاورزی و 7 میلیارد تومان در بخش آب و آبرسانی هزینه خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی استاندار همدان با اعلام این خبر افزود: خشکسالی‌‌های ناشی از کاهش بارش برف در زمستان سال گذشته و کاهش بارندگی‌های بهاری در سال جاری خشکسالی‌ وسیعی را در استان همدان در پی داشت که برای جبران خسارات وارده بخصوص در بخش‌های کشاورزی اعتبار قابل توجهی به استان اختصاص یافته است.علی حیدر نوری با اشاره به تاثیر طرح‌های آمایش سرزمین در توسعه استان‌ها افزود: طی 2 سال گذشته بحث آمایش آغاز شده است که برای برنامه‌ریزی موفق از استادان دانشگاه استان مشاوره گرفته شده است.وی با اشاره به این که طرح آمایش، مزیت‌ها را براساس قابلیت‌ها می‌چیند و هر استانی براساس قابلیت فیزیکی و طبیعی در کشور تقسیم می‌شود، اضافه کرد: عوامل بازدارنده توسعه و تهدیدهای استان در این طرح نمایان می‌شود و در این زمینه نیازمند انسان‌های پیشرو هستیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر