jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۸۷۰۸   ۱۶ شهريور ۱۳۸۲  |  ۲۲:۰۶

گام نخست شورای عالی استان ها بررسی نیازها ، پیگیری ، تشکیل و نظارت بر شوراهای اوسط است .

به گزارش خبرنگار ما ، موسوی لاری ، وزیر کشور ضمن بیان این مطلب افزود: شورای عالی استان ها باید موانع موجود را پیدا و پیگیری کند و برای حل مشکلات راهکار قانونی پیشنهاد کند. وی گفت : شورای عالی باید به همراه معاونت امور اجتماعی وزارت کشور شرایط را برای انجام وظایف شوراها فراهم کنند. وزیر کشور تاکید کرد: در این زمینه ، باید دبیرخانه شورای عالی استان ها شکل بگیرد و فعال شود و موضوعاتی در دستور کارش قرار گیرد و در شورای برنامه ریزی عمران استان ها حضور فعال داشته باشد و باید از هرگونه هزینه اضافه برای دولت خودداری کند و هزینه ای معقول را پیشنهاد کند. وی با بیان این که ما در شوراهای روستا و شهرستان مشکلی نداشته ایم و فقط در کلانشهرها با مشکل روبه رو هستیم ، افزود: یکی از نقشهای اساسی شورای عالی استان ها حل اختلاف بین اعضای شوراها و شهرداری هاست تا مشکلات شکل حقوقی و قضایی پیدا نکند و به هیات حل اختلاف نرسد. وی همچنین گفت : شورای عالی استان ها می توانند نقش مهمی در برنامه چهارم توسعه و بودجه سال آینده داشته باشند. شورای عالی باید ضوابط قوانین و آیین نامه ها را برای شوراهای پایین دست فراهم کند و همچنین طرح و لایحه شوراها اوسط را به دولت رسانده تا در مجلس مطرح شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

محیط‌بانان آسان می‌میرند، جنگلبانان آسان پر می‌کشند؛ هیچ‌کس هوای مردان طبیعت را ندارد، این زخمی است کهنه که شهادت بیش از ۱۶۰محیط‌ بان و جنگلبان در ۴۰سال گذشته آن را تایید می‌کند؛ زخمی که دوشنبه گذشته با شهادت دو محیط‌بان در زنجان دوباره سر باز کرد، زخمی که اگر ریشه‌های آن را جست‌وجو کنیم به کمبود نیرو، تجهیزات، آموزش، بی‌توجهی به استفاده از فناوری و ظرفیت جوامع محلی و سیاست‌های اشتباه خواهیم رسید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر