jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۰۳۷   ۲۱ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۲

گروه جامعه: دبیر شورای عالی ترافیک شهرهای کشور از تصویب نهایی طرح تغییر ساعت کاری سازمان‌ها، ادارات دولتی، بانک‌ها و مراکز آموزشی، نظامی و صنعتی در آخرین جلسه این شورا خبر داد و گفت: بر این اساس از دوم آبان به مدت یک ماه طرح آزمایشی تغییر ساعت شروع به کار گروه‌های شغلی در شهر تهران اجرا می‌شود.

لطفی‌زاده در گفتگو با ایسنا با بیان این مطلب افزود: براساس این مصوبه ساعت کار مراکز نظامی و صنعتی به تشخیص ارگان‌های مربوط 6 تا 30/6 آغاز و بین ساعت 13 تا 30/13 برای گروه‌های نظامی و 14 تا 30/14 برای گروه‌های صنعتی پایان می‌یابد، ساعت کار بانک‌ها از ساعت 7 تا 15، ساعت کار ادارات دولتی 30/7 تا 30/15، ساعت آغاز به کار مدارس و دانشگاه‌ها 8 تا 30/8 و ساعت پایان کار 13 تا 15 خواهد بود، همچنین ساعت کار صنوف نیز از ساعت 30/9 تا 16 تعیین شده است.

وی افزود: ساعت آغاز به کار مدارس ابتدایی در ساعت 30/8 صبح و دانشگاه‌ها و دبیرستان‌ها نیز ساعت 8 تعیین شده است تا به این ترتیب کودکان دوره‌های ابتدایی زمان بیشتری را برای استراحت داشته باشند.

دبیر شورای عالی ترافیک شهرهای کشور با تاکید بر این‌که موضوع اطلاع‌رسانی در خصوص شروع این طرح به عهده شهرداری تهران گذاشته شده تا بموقع و به صورت گسترده در شهر تهران این آمادگی را فراهم کند، خاطرنشان کرد: برای هر یک از دستگاه‌های مرتبط از جمله آموزش و پرورش و آموزش عالی و راهنمایی و رانندگی وظایفی مشخص شده است که باید هماهنگ با یکدیگر و بموقع انجام شود، اما در عین حال به دلیل تازگی این طرح ممکن است مشکلات شناخته نشده‌ای وجود داشته باشد که در جریان اجرا با آن مواجه شویم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برگزاری جشنواره جهانی فجر ، یک شوخی تلخ

برگزاری جشنواره جهانی فجر ، یک شوخی تلخ

تقریبا چهارده ماه از پیدایش ویروس جهانی کرونا در ایران می گذرد و زمانی که وضعیت شهرها به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی قرمز می شوند مسئولین این بی توجهی را از چشم مردم می بینند.

موج پنجم کرونا در راه است؟

موج پنجم کرونا در راه است؟

براساس مشاهدات میدانی می‌توان گفت موج چهارم کرونا در بسیاری از استان‌ها در حال فروکش است و این روزها از قله موج چهارم کرونا عبور کرده‌ایم.

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

خبر خیلی دردآور بود؛ انفجارهای تروریستی مدرسه دخترانه سیدالشهدای کابل. هنوز و در حالی که چند روز از انفجارها می‌گذرد، پایتخت جمهوری اسلامی افغانستان همچنان در سوگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر