jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۰۳۷   ۲۱ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۲

گروه جامعه: دبیر شورای عالی ترافیک شهرهای کشور از تصویب نهایی طرح تغییر ساعت کاری سازمان‌ها، ادارات دولتی، بانک‌ها و مراکز آموزشی، نظامی و صنعتی در آخرین جلسه این شورا خبر داد و گفت: بر این اساس از دوم آبان به مدت یک ماه طرح آزمایشی تغییر ساعت شروع به کار گروه‌های شغلی در شهر تهران اجرا می‌شود.

لطفی‌زاده در گفتگو با ایسنا با بیان این مطلب افزود: براساس این مصوبه ساعت کار مراکز نظامی و صنعتی به تشخیص ارگان‌های مربوط 6 تا 30/6 آغاز و بین ساعت 13 تا 30/13 برای گروه‌های نظامی و 14 تا 30/14 برای گروه‌های صنعتی پایان می‌یابد، ساعت کار بانک‌ها از ساعت 7 تا 15، ساعت کار ادارات دولتی 30/7 تا 30/15، ساعت آغاز به کار مدارس و دانشگاه‌ها 8 تا 30/8 و ساعت پایان کار 13 تا 15 خواهد بود، همچنین ساعت کار صنوف نیز از ساعت 30/9 تا 16 تعیین شده است.

وی افزود: ساعت آغاز به کار مدارس ابتدایی در ساعت 30/8 صبح و دانشگاه‌ها و دبیرستان‌ها نیز ساعت 8 تعیین شده است تا به این ترتیب کودکان دوره‌های ابتدایی زمان بیشتری را برای استراحت داشته باشند.

دبیر شورای عالی ترافیک شهرهای کشور با تاکید بر این‌که موضوع اطلاع‌رسانی در خصوص شروع این طرح به عهده شهرداری تهران گذاشته شده تا بموقع و به صورت گسترده در شهر تهران این آمادگی را فراهم کند، خاطرنشان کرد: برای هر یک از دستگاه‌های مرتبط از جمله آموزش و پرورش و آموزش عالی و راهنمایی و رانندگی وظایفی مشخص شده است که باید هماهنگ با یکدیگر و بموقع انجام شود، اما در عین حال به دلیل تازگی این طرح ممکن است مشکلات شناخته نشده‌ای وجود داشته باشد که در جریان اجرا با آن مواجه شویم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر