jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۰۳۱ ۲۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۷:۲۲

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و گردشگری داخلی سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: دو طرح ملی ساماندهی خانه های استیجاری خصوصی و ساماندهی اماکن اقامتی و زائرسراهای دولتی در کشور اجرا می شود.

به گزارش ایرنا،" علی شعبانی در سیزدهمین گردهمایی کمیته تخصصی طرح ملی ساماندهی اماکن اقامتی خصوصی و دولتی کشور در لنگرود افزود: طرحهای یادشده در راستای اجرای مصوبه ی هیئت دولت ،اجرای اصل 44قانون اساسی ، حمایت از بخش خصوصی ، کاهش تصدی گری و هزینه های دولتی ، توسعه و رفاه گردشگری اجرا می شود.

وی اظهار کرد: تاکنون 326 مرکز اقامتی دولتی و 278 زائرسرای دولتی در استانهای قم،مازندران، گیلان، خراسان رضوی، اصفهان و فارس شناسایی شده که پس از پایان مراحل کاری از تصدی دولت خارج می شوند.

وی تصریح کرد: همچنین تاکنون در 15استان کشور 18هزار و 200واحد اقامتی استیجاری خصوصی شناسایی شده و برای بیش از چهار هزار از این واحدها پس از انطباق با یکی از انواع تاسیسات گردشگری ، پروانه بهره برداری صادر شده است.

شعبانی افزود: کمیته کارشناسی تخصصی طرحهای ملی ساماندهی اماکن اقامتی استیجاری ، خصوصی و دولتی متشکل از تعدادی از معاونان گردشگری ،مدیران شرکتهای مجری اجرای این پروژه و تعدادی از تشکلهای اقامتی کشور است.

وی ، کارشناسی تخصصی و بررسی روند اجرا، آسیب شناسی طرح ، تکمیل و بررسی راهکارهای جدید و نظارت بر آیین نامه ها را از اهداف عمده برگزاری کمیته تخصصی ساماندهی اماکن اقامتی عنوان کرد.

وی اضافه کرد: بر اساس بند" ز" ماده 145 قانون برنامه چهارم توسعه و ماده 63این قانون دستگاههای دولتی از هر گونه ایجاد و نگهداری مراکز اقامتی منع شده و ساماندهی مراکز استیجاری خصوصی در استانهای مختلف به ویژه استانهای ساحلی نیز در دستور کار سازمان میراث فرهنگی قرار گرفته است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر