jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۰۳۱   ۲۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۷:۲۲

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و گردشگری داخلی سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: دو طرح ملی ساماندهی خانه های استیجاری خصوصی و ساماندهی اماکن اقامتی و زائرسراهای دولتی در کشور اجرا می شود.

به گزارش ایرنا،" علی شعبانی در سیزدهمین گردهمایی کمیته تخصصی طرح ملی ساماندهی اماکن اقامتی خصوصی و دولتی کشور در لنگرود افزود: طرحهای یادشده در راستای اجرای مصوبه ی هیئت دولت ،اجرای اصل 44قانون اساسی ، حمایت از بخش خصوصی ، کاهش تصدی گری و هزینه های دولتی ، توسعه و رفاه گردشگری اجرا می شود.

وی اظهار کرد: تاکنون 326 مرکز اقامتی دولتی و 278 زائرسرای دولتی در استانهای قم،مازندران، گیلان، خراسان رضوی، اصفهان و فارس شناسایی شده که پس از پایان مراحل کاری از تصدی دولت خارج می شوند.

وی تصریح کرد: همچنین تاکنون در 15استان کشور 18هزار و 200واحد اقامتی استیجاری خصوصی شناسایی شده و برای بیش از چهار هزار از این واحدها پس از انطباق با یکی از انواع تاسیسات گردشگری ، پروانه بهره برداری صادر شده است.

شعبانی افزود: کمیته کارشناسی تخصصی طرحهای ملی ساماندهی اماکن اقامتی استیجاری ، خصوصی و دولتی متشکل از تعدادی از معاونان گردشگری ،مدیران شرکتهای مجری اجرای این پروژه و تعدادی از تشکلهای اقامتی کشور است.

وی ، کارشناسی تخصصی و بررسی روند اجرا، آسیب شناسی طرح ، تکمیل و بررسی راهکارهای جدید و نظارت بر آیین نامه ها را از اهداف عمده برگزاری کمیته تخصصی ساماندهی اماکن اقامتی عنوان کرد.

وی اضافه کرد: بر اساس بند" ز" ماده 145 قانون برنامه چهارم توسعه و ماده 63این قانون دستگاههای دولتی از هر گونه ایجاد و نگهداری مراکز اقامتی منع شده و ساماندهی مراکز استیجاری خصوصی در استانهای مختلف به ویژه استانهای ساحلی نیز در دستور کار سازمان میراث فرهنگی قرار گرفته است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر