jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۸۶۹۵۵   ۲۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۹:۲۰

محققان معتقدند مادران سلول‌های سرطانی را از طریق رحم به جنین خود منتقل می‌کنند.

به گزارش ایسنا، یافته‌های انگشت‌نگاری ژنتیکی دانشمندان انگلیسی به رهبری پرفسور مل گرید نشان می‌دهد: سلول‌های سرطانی از درون رحم مادر به فرزند منتقل می‌شود.

نتایج بررسی این گروه انگلیسی نشان می دهد: سلول های سرطان لوسمی (خون) فقط می‌توانند از راه رحم مادر به جنین منتقل شوند. این سلو‌ل‌های سرطانی از طریق جفت به جنین منتقل شده و در آنجا گسترش پیدا می‌کنند. پرفسور مل گرید، محقق اصلی این پروژه و عضو مرکز تحقیقات سرطان معتقد است، چون سیستم دفاعی جنین قادر به شناسایی سلول های سرطانی نیستند به همین دلیل در بدن جنین گسترش می‌یابد.

با توجه به این پژوهش، سلول‌های سرطانی پوست و خون از طریق مادر به جنین منتقل می‌شود در نتیجه زنان قبل از بارداری در صورت ابتلا به سرطان با متخصص صحبت کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو