jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۸۷۹   ۲۰ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۹

در اجلاس همکاری حمل و نقل جاده‌ای بررسی شد

رفع موانع و مشکلات حمل و نقل ایران و پاکستان

زاهدان - خبرنگار جام‌جم: نخستین اجلاس مشترک همکاری حمل و نقل جاده‌ای ایران و پاکستان با هدف بررسی مشکلات و موانع موجود در روابط حمل و نقل و تجارت دو کشور در زاهدان برگزار شد. حامد علی مبارکی، معاون پشتیبانی و توسعه انسانی سراوان در این اجلاس اظهار کرد: سیاست دولت جمهوری اسلامی ایران بر 2 اصل برادری و تامین منافع 2 کشور و حقوق ملت‌ها قرار دارد که تاکنون نتایج قابل قبولی داشته است.وی ادامه داد: مرز مشترک طولانی بین ایران و پاکستان شرایط ممتازی را برای ترانزیت و تجارت فراهم کرده است.وی افزود: ما هم با درک اهمیت این موضوع برای تسهیل در امر تجارت و واردات کالا و برای رفاه حال مرزداران در امر تجارت، اقدام به ایجاد بازارچه‌های مرزی کردیم و انتظار داریم پاکستان نیز طبق تفاهمات قبلی، نسبت به ایجاد بازارچه‌ای مرزی در نقطه صفر مرزی اقدام کند.وی خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی و بهره‌برداری از راه‌آهن زاهدان کرمان هم شاهد رشد و توسعه ترانزیت در منطقه و کشورهای همجوار خواهیم بود.

الطاف اصغر، رئیس هیات پاکستانی نیز در این کمیسیون اظهار کرد: این ششمین اجلاس در زمینه رفع مشکلات حمل و نقل بین 2 کشور است که امیدواریم با بحث و تبادل نظر با جمهوری اسلامی ایران، به نتایج مطلوبی دست یابیم.وی به ارتباطات تجاری و ترانزیتی پاکستان با کشور افغانستان، چین و ... اشاره کرد و گفت:‌ایران هم می‌تواند از طریق پاکستان به چین و سایر کشورها ترانزیت کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر