jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۸۷۹   ۲۰ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۹

در اجلاس همکاری حمل و نقل جاده‌ای بررسی شد

رفع موانع و مشکلات حمل و نقل ایران و پاکستان

زاهدان - خبرنگار جام‌جم: نخستین اجلاس مشترک همکاری حمل و نقل جاده‌ای ایران و پاکستان با هدف بررسی مشکلات و موانع موجود در روابط حمل و نقل و تجارت دو کشور در زاهدان برگزار شد. حامد علی مبارکی، معاون پشتیبانی و توسعه انسانی سراوان در این اجلاس اظهار کرد: سیاست دولت جمهوری اسلامی ایران بر 2 اصل برادری و تامین منافع 2 کشور و حقوق ملت‌ها قرار دارد که تاکنون نتایج قابل قبولی داشته است.وی ادامه داد: مرز مشترک طولانی بین ایران و پاکستان شرایط ممتازی را برای ترانزیت و تجارت فراهم کرده است.وی افزود: ما هم با درک اهمیت این موضوع برای تسهیل در امر تجارت و واردات کالا و برای رفاه حال مرزداران در امر تجارت، اقدام به ایجاد بازارچه‌های مرزی کردیم و انتظار داریم پاکستان نیز طبق تفاهمات قبلی، نسبت به ایجاد بازارچه‌ای مرزی در نقطه صفر مرزی اقدام کند.وی خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی و بهره‌برداری از راه‌آهن زاهدان کرمان هم شاهد رشد و توسعه ترانزیت در منطقه و کشورهای همجوار خواهیم بود.

الطاف اصغر، رئیس هیات پاکستانی نیز در این کمیسیون اظهار کرد: این ششمین اجلاس در زمینه رفع مشکلات حمل و نقل بین 2 کشور است که امیدواریم با بحث و تبادل نظر با جمهوری اسلامی ایران، به نتایج مطلوبی دست یابیم.وی به ارتباطات تجاری و ترانزیتی پاکستان با کشور افغانستان، چین و ... اشاره کرد و گفت:‌ایران هم می‌تواند از طریق پاکستان به چین و سایر کشورها ترانزیت کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

دوباره تعطیلات و دوباره ممنوعیت سفر؛ موضوعی که در یک‌سال گذشته به‌دفعات با آن روبه‌رو شده‌ایم اما موضوع مهم این است که باوجود اعمال محدودیت و ممنوعیت سفر در تعطیلات پیش‌رو چه نقصی وجود دارد که ممکن است به اوج گرفتن دوباره بحران کرونا دامن بزند؟

مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر