jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۸۶۹ ۲۰ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۳

گروه اقتصاد: رئیس کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی مجلس گفت: با توجه به این‌که در لایحه هدفمند کردن یارانه‌‌ها 50 درصد جامعه مشمول پرداخت این یارانه‌ها می‌شوند، اگر بنا شود درآمد ناشی از هدفمند کردن یارانه‌ها به طور مساوی میان آنها تقسیم شود، به هر خانوار 5 نفره بین 100 تا 110 هزار تومان یارانه نقدی اختصاص می‌یابد. غلامرضا مصباحی‌مقدم در گفتگو با فارس اظهار کرد: کار کارشناسی عمیقی روی این لایحه انجام شده است و نسبت به آنچه خود من قبلا درباره آن موضعگیری می‌کردم، تغییراتی جدی کرده است.

وی گفت: این تغییرات هم در کم شدن شیب اجرای طرح و هم در زمان آن و هم در مواردی از جمله افزایش صددرصدی سهم تولید از بازتوزیع یارانه‌ها ایجاد شده و معنای آن این است که تولید‌کنندگان از این بازتوزیع می‌توانند خسارت خود را جبران کنند و جلوی رشد قیمت تولیدات آنها گرفته می‌شود.

مصباحی‌مقدم افزود: در عین حال تولیدکنندگان می‌توانند در مدت 5 سال تغییر ساختار به وجود بیاورند و به این وسیله فرصت و تسهیلات لازم به آنها داده شود تا اصلاح ساختاری لازم در زمینه کاهش مصرف انرژی در واحد خود ایجاد کنند و اگر چنین تغییراتی رخ دهد، تولیدکنندگان براحتی می‌توانند با هزینه کمتری در زمینه مصرف، انرژی تولید کنند.

وی در ادامه گفت: از دیگر سو مصرف‌کنندگان دهک‌های پایین مصرفی مشمول تغییرات کمی شده‌اند و فرض ما بر این است که اولین دهک مصرفی جامعه قیمت‌هایی را در آب و برق و گاز می‌پردازد که در سال 87 پرداخته است و کمترین هزینه اضافی شامل حال آنان نخواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر