jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۶۶۵ ۱۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۳

گروه اقتصاد: پس از ماه‌ها توقف دور جدید مذاکرات شرکت ملی نفت ایران و شرکت توتال برای مشارکت و سرمایه‌گذاری این شرکت فرانسوی در پروژه پارس ال‌ان‌جی در تهران آغاز شد. به گزارش مهر، در نشست مشترک مدیران شرکت ملی نفت و مسوولان توتال در تهران، طرف فرانسوی بار دیگر آمادگی خود را برای اجرای طرح پارس ال‌ان‌جی اعلام کرده است.

اما این مذاکرات گازی در حالی بار دیگر در تهران از سر گرفته شده که پس از واگذاری بخش بالادستی فاز 11 پارس جنوبی به شرکتCNPC چین، فرانسوی‌ها نسبت به امضای این قرارداد اعتراض کردند. خردادماه امسال قرارداد توسعه بخش بالادستی فاز 11 پارس جنوبی به ارزش تقریبی 5 میلیارد دلار با شرکتCNPC امضا شده است. براساس یکی از بندهای این قرارداد، مسوولان شرکت ملی نفت ایران با شرکتCNPC چین به توافق رسیده‌اند که در صورت اظهار تمایل شرکت‌های توتال فرانسه و پتروناس مالزی، این 2 شرکت نیز بتوانند سهمی از توسعه این فاز پارس جنوبی را در آینده در اختیار داشته باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر