jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۶۳۹ ۱۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۴

گروه سلامت: مطالعه جدید نشان می‌دهد: مصرف داروی ضدافسردگی فلوکستین در اوایل دوران بارداری ممکن است خطر ایجاد مشکلات و نارسایی قلبی در نوزادان را دو برابر کند. به گزارش ایسنا، مطالعات گذشته نه‌تنها ارتباط بین مصرف داروهای ضدافسردگی در دوران بارداری و مشکلات قلبی نوزادان را مشخص کرده‌اند، بلکه سایر مشکلات جدی تولد را نیز به این موضوع مرتبط کردند.

طبق مطالعه انجام شده روی نیم میلیون کودک بین سال‌های 1996 تا 2003 مشخص شد، تنها مشکلات قلبی می‌توانند با مصرف این داروها توسط زنان باردار در ارتباط باشند.

طبق این گزارش، در کنار فلوکستین، داروهای سرترالین و سیتالوپرام نیز می‌توانند این خطرات را افزایش دهند.

در این خصوص محققان اعلام کردند: دوران اولیه بارداری برای مصرف این دارو از 28 روز قبل تا 112 روز بعد از بارداری تعریف شده است که خطر ایجاد مشکلات قلبی شامل جداسازی یک قسمت از بافت که قسمت‌های دیگر را از قلب جدا می‌کند را دو برابر می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر