jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۶۳۹   ۱۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۴

گروه سلامت: مطالعه جدید نشان می‌دهد: مصرف داروی ضدافسردگی فلوکستین در اوایل دوران بارداری ممکن است خطر ایجاد مشکلات و نارسایی قلبی در نوزادان را دو برابر کند. به گزارش ایسنا، مطالعات گذشته نه‌تنها ارتباط بین مصرف داروهای ضدافسردگی در دوران بارداری و مشکلات قلبی نوزادان را مشخص کرده‌اند، بلکه سایر مشکلات جدی تولد را نیز به این موضوع مرتبط کردند.

طبق مطالعه انجام شده روی نیم میلیون کودک بین سال‌های 1996 تا 2003 مشخص شد، تنها مشکلات قلبی می‌توانند با مصرف این داروها توسط زنان باردار در ارتباط باشند.

طبق این گزارش، در کنار فلوکستین، داروهای سرترالین و سیتالوپرام نیز می‌توانند این خطرات را افزایش دهند.

در این خصوص محققان اعلام کردند: دوران اولیه بارداری برای مصرف این دارو از 28 روز قبل تا 112 روز بعد از بارداری تعریف شده است که خطر ایجاد مشکلات قلبی شامل جداسازی یک قسمت از بافت که قسمت‌های دیگر را از قلب جدا می‌کند را دو برابر می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عوامل کاهش نرخ ارز

عوامل کاهش نرخ ارز

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

همه با هم، برای ایران

همه با هم، برای ایران

خوشبختانه آقای رئیسی در شروع ثبت‌ نام نامزدهای ریـاست‌ جمهوری اعلام کردند وابستگی گروهی و جناحی ندارند و به صورت مستقل آمده‌اند. این یعنی ایشان اعلام کرده ماموریت از سوی جناح خاصی ندارد و برای تحقق اهداف یک جناح نیامده است.

از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر