jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۶۲۵ ۱۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۱

ایسنا: سردار سرلشگر محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به شرایط کنونی کشور و تهدیدات دشمنان گفت: ماموریت‌های مختلف سپاه با ویژگی‌های متفاوت و نیز نقش سپاه در مقابله با تهدیدات مختلف که امروز گستره بزرگی را نیز شامل می‌شود، باعث شده است نقش دفاعی سپاه پاسداران امروز بیش از هر زمان دیگری پررنگ‌تر و با اهمیت‌تر جلوه کند.

تشکیل کمیته دریای خزر در کمیسیون امنیت ملی مجلس

فارس: نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این‌که کمیسیون متبوعش به صورت جدی مسائل مربوط به رژیم حقوقی دریای خزر را پیگیری می‌کند از تشکیل کمیته‌ای با عنوان دریای خزر برای پیگیری مسائل مربوط به این دریا خبر داد. حسین سبحانی‌نیا، نماینده مردم نیشابور در مجلس با یادآوری میزان بهره‌برداری ایران و شوروی از دریای خزر خاطرنشان کرد: طبق قراردادهای 1921 و 1940 ما و شوروی از منابع بستر و زیر بستر دریای خزر به صورت مشترک بهره‌برداری می‌کردیم، اما پس از فروپاشی شوروی و با وجود 5 کشوری که در کنار دریای خزر هستند، نحوه بهره‌برداری از منابع بستر و زیر بستر دریای خزر با گذشته متفاوت شده و باید در چارچوب رژیم حقوقی آن مورد توجه قرار گیرد. وی همچنین از احتمال برگزاری نشست‌های دیگر با همکاری کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و دستگاه‌های مربوط درباره دریای خزر خبر داد.

متکی به کارگروه مبارزه با پولشویی پیوست

فارس: با تصویب هیات وزیران، منوچهر متکی وزیر امورخارجه به عضویت کار گروه مربوط به آیین نامه‌های قانون مبارزه با پولشویی پیوست. پیش از این مصوبه وزیران اموراقتصادی و دارایی، بازرگانی، اطلاعات، کشور، دادگستری و رئیس کل بانک مرکزی در این کار گروه عضویت داشته‌اند. این مصوبه در 16 مهرماه سال جاری از سوی محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس جمهور به دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ گردید.

درخواست از پارلمان‌های جهان برای موضع‌گیری علیه رژیم صهیونیستی

مهر: درپی ارائه گزارش هیات حقیقت یاب سازمان ملل متحد به شورای حقوق بشر درباره تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه رئیس شورای بین المجالس جمهوری اسلامی طی پیامی به بن گوریرات رئیس اتحادیه بین‌المجالس تاکید کرد که نمایندگان مجالس نباید در نشست صد و بیست‌و‌یکم مجمع بین‌المللی بین‌المجالس در ژنو که هفته آینده برگزار می‌شود نسبت به جنایات رژیم اسرائیل در تجاوز 22 روزه به غزه بی‌تفاوت باشند.

6 وزیر این هفته به مجلس می‌روند

فارس: وزرای اقتصاد و دارایی، کشور، صنایع، کشاورزی، اطلاعات و دفاع این هفته برای پاسخ به سوال نمایندگان در کمیسیون‌های تخصصی مجلس حاضر می‌شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر