jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۵۹۴ ۱۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۸

گروه جامعه: یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: وزارت علوم باید به صورت مشخص مدارک تحصیلی مدیرانی را که امروز در سطح کشور فعالیت می‌کنند، مورد بررسی و بازبینی قرار دهد و سپس آن را منتشر کند تا مشخص شود چه کسانی متخلفند، اقدام به سرقت علمی کرد‌ه‌اند و مدارک جعلی دارند. امیر طاهرخانی در گفتگو با ایسنا، تقلب علمی را نوعی سرقت دانست و تاکید کرد: سرقت علمی امروز در دنیا جایگاهی ندارد و از بدترین نوع سرقت‌ها محسوب می‌شود. طبیعی است که جعل مدرک هم به معنای سرقت علمی است و باعث بی‌اعتباری کشور در مجامع علمی می‌شود. تقلب و دزدی در هر شکلش مذموم است و بویژه در سطوح و مجامع علمی پسندیده نیست.

نماینده مردم تاکستان در خانه ملت همچنین تاکید کرد: در دولت فعلی، بیشترین مشکلات برای مدیران در این خصوص مطرح است که باید هر چه زودتر این موضوع، بررسی و نتایج آن منتشر شود.

وی با بیان این‌که هم‌اکنون تذکر، صحبت و حتی فشار درباره بررسی و بازبینی مدارک مدیران اجرایی وجود دارد، خاطرنشان کرد: کمیسیون در نظر دارد راجع به مباحث جعل مدارک و سرقت‌های علمی اقداماتی انجام دهد. بدون شک مجلس موارد تخلفی را که مشخص شود، در صحن مجلس مطرح می‌کند و با مدیرانی که این مشکل را داشته باشند، برخورد خواهد کرد.

نماینده مردم تاکستان در خانه ملت همچنین افزود: سرقت علمی و جعل مدرک بخصوص در ایران که فرهنگ غنی اسلامی در آن حاکم است جایگاهی ندارد، لذا باید اراده‌ای جمعی برای برخورد با این موضوع در میان مسوولان امر ایجاد شود.

این نماینده مجلس هشدار داد: اگر این موضوع همه‌گیر و از حساسیتش کاسته شود، قبح آن شکسته می‌شود و حیثیت و اعتبار علمی کشور زیر سوال می‌رود و شاید در آینده مراکز و موسسه‌های علمی معتبر دنیا دیگر اعتمادی به مدارک علمی کشورمان نکنند.

طاهرخانی با تاکید بر این‌که سرقت علمی و جعل مدرک موجب بی‌اعتباری کشور و ضربه به نظام می‌شود، خاطرنشان کرد: مسوولان و تمام مردم باید از این موضوع پرهیز کنند، ضمن این‌که باید دقت کافی، بررسی دقیق و نظارت لازم از سوی وزارت علوم صورت گیرد تا هیچ‌گاه در کشور شاهد چنین مواردی نباشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر