jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۸۶۳۹۲   ۲۰ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۸:۳۵

سازمان جهانی بهداشت تائید کرد

تاثیر واکسن ضد آنفلوانزای خوکی

سازمان جهانی بهداشت تاثیر فوق العاده واکسن ضد آنفلوانزای خوکی را تائید کرد.

به گزارش بی بی سی ، در گزارش سازمان جهانی بهداشت تصریح شده است تزریق یک نوبت واکسن ضد آنفلوانزای خوکی به اندازه کافی بدن را در برابر ویروس این بیماری ایمن می سازد.

در گزارش سازمان جهانی بهداشت همچنین اعلام شده است این نوع واکسن بیشتر از آنچه تصور می شد در اختیار مردم جهان قرار خواهد گرفت.

سازمان جهانی بهداشت تصمیم دارد واکسن ضد آنفلوانزای خوکی را به طور رایگان در اختیار یکصد کشور کم درآمد جهان قرار دهد تا کارکنان بخش بهداشت و درمان خود را در برابر این بیماری مصون کنند.

امروزه شهروندان یکصد و نود کشور جهان به ویروس آنفلوانزای آلوده اند و تعداد مبتلایان به این بیماری به میلیون ها نفر می رسد.تاکنون حدود چهار هزار نفر در کشورهای مختلف جهان به علت ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

با اغاز فصل زمستان در نیمکره شمالی که فصل سرماخوردگی است، بیم آن می رود که شمار بیشتری از ساکنان این بخش از جهان به بیماری آنفلوانزای خوکی مبتلا شوند.اوج ابتلا به آنفلوانزا ماه های ژانویه و فوریه است.

افرادی که از بیماری های مختلف رنج می برند، زنان باردار و کارکنان بخش بهداشت و درمان در دریافت واکسن ضد انفلوانزای خوکی در اولویت قرار دارند.

واحدمرکزی خبر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو