jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۳۸۵ ۱۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۱۰

گروه حوادث: 2 نفر از اعضای یک باند حرفه‌ای که با استفاده از فنون رزمی، مشتریان بانک‌ها را بیهوش کرده و اموالشان را سرقت می‌کردند، دستگیر شدند. سرهنگ قزلباش، معاون مبارزه با جرایم سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران با اشاره به دستگیری این دو متهم حرفه‌ای به «جام‌جم» گفت: زمستان سال گذشته مردی با حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران از 2 مرد سارق شکایت کرد.

شاکی در اظهاراتش گفت: چند کارتن حاوی گوشی‌های تلفن همراه را از کارفرمایم تحویل گرفتم و قصد انتقال آن به بازار تهران را داشتم که راکبان یک دستگاه موتورسیکلت پس از سد کردن راه من، با اسلحه مرا تهدید کردند و علاوه بر کارتن‌های گوشی تلفن همراه، موتورسیکلتم را نیز به سرقت بردند.

پس از این شکایت، پرونده‌ای تشکیل شد و کارآگاهان با اطلاعاتی که از شاکی به دست آوردند، به چهره‌نگاری رایانه‌ای از دزدان مسلح پرداختند و جستجو برای یافتن سارقان آغاز شد.

حمله به مردماز سوی سارقان قمه‌ به دست

تحقیقات پلیسی در این زمینه ادامه داشت تا این‌که ساعت 45/9 صبح 26 شهریور امسال، یکی از شهروندان تهرانی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تماس گرفت و از حضور 2 سارق قمه به دست در محدوده بازار تهران خبر داد. پس از این تماس و عزیمت ماموران گشت انتظامی به محل حادثه، معلوم شد راکبان یک دستگاه موتورسیکلت با زور و تهدید قمه راه یک پیک موتوری را در خیابان سد کرده و قصد به سرقت بردن موتور و اموال وی را داشته‌اند که مردم به کمک مرد موتورسوار شتافته‌اند و سارقان به همین دلیل از محل حادثه گریخته‌اند.

با به دست آمدن این اطلاعات، بلافاصله ماموران به تعقیب سارقان شرور پرداختند و سرانجام پس از طی مسافتی، آنها را که با قمه قصد حمله به ماموران را داشتند، دستگیر کردند. با انتقال متهمان به مرکز پلیس آنها مورد بازجویی قرار گرفتند و هرگونه سرقت را انکار و خود را دوست هم معرفی کردند.

سرقت پسرعموها از اصفهان تا تهران

سرهنگ قزلباش ادامه داد: با این احتمال که متهمان از افراد سابقه‌دار هستند، کارآگاهان به بررسی سوابق کیفری آنها پرداختند که مشخص شد، 2 مرد دستگیرشده، پسرعمو بوده و از سارقان و کیف‌قاپان حرفه‌ای هستند که به دفعات روانه زندان شده و از چندی قبل به اتهام اخاذی، زورگیری، کیف‌قاپی و سرقت تحت تعقیب پلیس استان اصفهان قرار دارند.

با مشخص شدن این موضوع، 2 متهم به نام‌های سعید و مهران، مورد بازجویی دوباره قرار گرفتند تا این‌که چند روز قبل راز سرقت‌های متعددی را برملا کردند.

اعتراف دزدان سابقه‌دار

مهران متهم در اظهاراتش به پلیس گفت: یک سال قبل پس از آزادی از زندان همراه پسرعمو، دایی و چند نفر از اقوام باند جدیدی را تشکیل دادیم و با پرسه زدن در حوالی بانک‌های مختلف اصفهان، مشتریان را تعقیب می‌کردیم و پس از طی مسافتی با استفاده از فنون رزمی، آنها را بیهوش می‌کردیم و پول و چک‌های آنها را به سرقت می‌بردیم و در چند مرحله نیز با تهدید قمه راه مردم را سد کرده و پول و اموالشان را به سرقت برده‌ایم و در مواقعی هم پس از تعقیب، کیف آنها را می‌قاپیدیم. بعد از سرقت‌های متعدد که تحت تعقیب پلیس اصفهان قرار گرفتیم، به تهران آمدیم و از زمستان سال 87 سرقت‌ها را در تهران و با تشکیل یک گروه جدید آغاز کردیم.

متهم ادامه داد: ابتدا من و همدستانم با چند دستگاه موتورسیکلت در محله‌های مختلف تهران پرسه می‌زدیم و پیک‌های موتوری را شناسایی و با زور و تهدید قمه و اسلحه، پول و موتورسیکلت آنها را همراه محموله بارشان که اغلب گوشی‌های تلفن همراه بودند به سرقت می‌بردیم و برخی از شاکیان را که در مقابل خواسته‌هایمان مقاومت می‌کردند، با ضربه‌های قمه مجروح می‌کردیم و متواری می‌شدیم. متهم در ادامه اعترافاتش افزود: در مراحل بعدی با موتورسیکلت‌های مسروقه سراغ مشتریان بانک‌ها می‌رفتیم و پس از تعقیب آنها، هنگامی که منتظر تاکسی بودند، با استفاده از فنون رزمی آنها را غافلگیر و بیهوش می‌کردیم و پول و چک‌های همراه آنها را به سرقت می‌بردیم و اگر مقاومت می‌کردند، با قمه و چاقو آنها را مجروح یا با اسلحه تهدید به مرگ می‌کردیم. به دنبال اعتراف متهم، همدست وی هم گفته‌های او را تایید و به همکاری با اعضای باند در سرقت‌های تهران و اصفهان اعتراف کرد.

بنابر این گزارش، 2 متهم با قرار قانونی از سوی حیدری، بازپرس شعبه 10 دادسرای جنایی تهران روانه بازداشتگاه پلیس شدند و تحقیقات کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران برای دستگیری دیگر اعضای باند و فاش شدن راز سرقت و اخاذی و زورگیری‌های آنها ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر