jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۳۷۱   ۱۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۸

گروه جامعه: عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس گفت: طبق قانون مجلس، استخدام نیروهای آزاد در وزارت آموزش و پرورش ممنوع است. محمدرضا خباز در گفتگو با فارس، اظهار کرد: با تصویب قانون استخدام معلمان حق‌التدریس، تنها معلمان حق‌التدریس با سوابق پنجساله استخدام خواهند شد و لازم است که تکلیف معلمان دیگر با سوابق کمتر و معلمان نهضت روشن شود و بعد به دنبال جذب نیروهای جدید در شهرهای دیگر، غیر از شهر تهران باشیم.

مخبر کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه افزود: همه وزرای پیشین با مشکل نیروهای مازاد در نواحی مختلف آموزش و پرورش شهر تهران مواجه بوده‌اند و اکنون هم باید استخدام از مجرای خود و پس از سپری کردن دوره‌‌های خاص تعلیم و تربیت، روش‌های تدریس و روان‌شناسی کودک و نوجوان دنبال شود.خباز با اظهار مخالفت خود برای جذب نیروهای شرکتی تصریح کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس باید در مذاکره با سرپرست فعلی وزارت، اصل ماجرا را جویا شود و تا پیش از رنجیده خاطر شدن معلمان این مشکل را رفع کند.

وی خاطرنشان کرد: اگر مشکل کسری معلمان، پس از ارائه آمار دقیق وزارت آموزش و پرورش از نیازمندی‌های خود در مقاطع مختلف و جذب نیروهای حق‌التدریس و معلمان نهضت سوادآموزی حل نشد، کمیسیون می‌تواند با ارائه راهکار، این موضوع را در صحن علنی مجلس مطرح کند و مجلس همچون گذشته و با آمادگی کامل به این مشکل رسیدگی می‌کند.

همچنین رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز گفت: جذب و به کارگیری نیروهای خرید خدمت با مصالح آموزش و پرورش مغایر است و آسیب مهلکی به زیرساخت‌های این دستگاه وارد می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر