jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۳۷۱ ۱۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۸

گروه جامعه: عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس گفت: طبق قانون مجلس، استخدام نیروهای آزاد در وزارت آموزش و پرورش ممنوع است. محمدرضا خباز در گفتگو با فارس، اظهار کرد: با تصویب قانون استخدام معلمان حق‌التدریس، تنها معلمان حق‌التدریس با سوابق پنجساله استخدام خواهند شد و لازم است که تکلیف معلمان دیگر با سوابق کمتر و معلمان نهضت روشن شود و بعد به دنبال جذب نیروهای جدید در شهرهای دیگر، غیر از شهر تهران باشیم.

مخبر کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه افزود: همه وزرای پیشین با مشکل نیروهای مازاد در نواحی مختلف آموزش و پرورش شهر تهران مواجه بوده‌اند و اکنون هم باید استخدام از مجرای خود و پس از سپری کردن دوره‌‌های خاص تعلیم و تربیت، روش‌های تدریس و روان‌شناسی کودک و نوجوان دنبال شود.خباز با اظهار مخالفت خود برای جذب نیروهای شرکتی تصریح کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس باید در مذاکره با سرپرست فعلی وزارت، اصل ماجرا را جویا شود و تا پیش از رنجیده خاطر شدن معلمان این مشکل را رفع کند.

وی خاطرنشان کرد: اگر مشکل کسری معلمان، پس از ارائه آمار دقیق وزارت آموزش و پرورش از نیازمندی‌های خود در مقاطع مختلف و جذب نیروهای حق‌التدریس و معلمان نهضت سوادآموزی حل نشد، کمیسیون می‌تواند با ارائه راهکار، این موضوع را در صحن علنی مجلس مطرح کند و مجلس همچون گذشته و با آمادگی کامل به این مشکل رسیدگی می‌کند.

همچنین رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز گفت: جذب و به کارگیری نیروهای خرید خدمت با مصالح آموزش و پرورش مغایر است و آسیب مهلکی به زیرساخت‌های این دستگاه وارد می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر