jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۸۶۲۶۰ ۱۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۰۷

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت گفت: آنفلوآنزا حتی از سرماخوردگی های ویروسی فصلی در مکه و مدینه سبک تر است و حجاج در حج تمتع امسال با رعایت نکات بهداشتی مشکلی نخواهند داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر حلی ساز افزود: مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر موظف شده است تمهیدات لازم را برای خدمت رسانی به مبتلایان احتمالی به بیماری آنفلوآنزای A در مکه و مدینه فراهم کند.


رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت گفت: تاریخچه آنفلوانزای A تاکنون نشان می دهد که این بیماری ویروسی در تعداد زیادی از مبتلایان به صورت خود به خود و بدون نیاز به مداخله پزشکی بهبود می یابد اما در عین حال ما از هم اکنون در حال تدارک مقدار مورد نیاز دارو، امکانات معاینه ای و آماده سازی بخش های بستری و آی سی یو برای حجاجی هستیم که احتمال دارد بیماری در آنها شدت یابد.


وی همچنین با بیان اینکه تاکنون موارد ابتلا از بین حجاج شدید نبوده و به آسانی درمان شده اند اضافه کرد: به نظر ما این آنفلوانزا حتی از سرماخوردگی های ویروسی فصلی در مکه و مدینه سبک تر است و معتقدیم در صورتی که حجاج نکات بهداشتی را بخوبی رعایت کنند مشکلی در باره این بیماری در حج تمتع امسال نخواهیم داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانه‌نشینی عمومی بخش زیادی از مردم در ماه‌های اسفند و فروردین، به جز برخی موارد محدود سبب ایجاد چالش‌های روانی حادی در منازل ایرانیان نشد که این موضوع بار دیگر نقش و جایگاه بالای خانواده در فرهنگ اصیل مردم ما را ثابت کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر