jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۸۶۲۶۰   ۱۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۰۷

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت گفت: آنفلوآنزا حتی از سرماخوردگی های ویروسی فصلی در مکه و مدینه سبک تر است و حجاج در حج تمتع امسال با رعایت نکات بهداشتی مشکلی نخواهند داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر حلی ساز افزود: مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر موظف شده است تمهیدات لازم را برای خدمت رسانی به مبتلایان احتمالی به بیماری آنفلوآنزای A در مکه و مدینه فراهم کند.


رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت گفت: تاریخچه آنفلوانزای A تاکنون نشان می دهد که این بیماری ویروسی در تعداد زیادی از مبتلایان به صورت خود به خود و بدون نیاز به مداخله پزشکی بهبود می یابد اما در عین حال ما از هم اکنون در حال تدارک مقدار مورد نیاز دارو، امکانات معاینه ای و آماده سازی بخش های بستری و آی سی یو برای حجاجی هستیم که احتمال دارد بیماری در آنها شدت یابد.


وی همچنین با بیان اینکه تاکنون موارد ابتلا از بین حجاج شدید نبوده و به آسانی درمان شده اند اضافه کرد: به نظر ما این آنفلوانزا حتی از سرماخوردگی های ویروسی فصلی در مکه و مدینه سبک تر است و معتقدیم در صورتی که حجاج نکات بهداشتی را بخوبی رعایت کنند مشکلی در باره این بیماری در حج تمتع امسال نخواهیم داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

دوباره تعطیلات و دوباره ممنوعیت سفر؛ موضوعی که در یک‌سال گذشته به‌دفعات با آن روبه‌رو شده‌ایم اما موضوع مهم این است که باوجود اعمال محدودیت و ممنوعیت سفر در تعطیلات پیش‌رو چه نقصی وجود دارد که ممکن است به اوج گرفتن دوباره بحران کرونا دامن بزند؟

مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر