jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۲۵۰ ۱۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۳۰

منوچهر فضلی‌خانی مدیرکل آموزش و پرورش راهنمایی وزارت آموزش و پرورش گفت: با اجرای طرح موضوعی ، فضای کلاس درس دانش‌آموزان راهنمایی از نظام سنتی خارج می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش راهنمایی وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با فارس با اشاره به اینکه طرحی با عنوان «کلاس‌ های موضوعی» برای دانش‌آموزان راهنمایی ایجاد شده است، افزود: این طرح مجموعاً در 62 مدرسه به اجرا در می‌آید ؛ به این صورت که در هر استان، 2 مدرسه انتخاب شد و تمام تجهیزات مربوط به هر کلاس برای هر درس را با مشارکت سازمان نوسازی مدارس کشور و صنایع آموزشی آماده کردیم.

وی با اشاره به اینکه طرح موضوعی، هزینه 2 میلیارد تومان برای وزارت آموزش و پرورش به همراه دارد، بیان کرد: روش کار در کلاس‌های موضوعی به این شکل است که معلم ثابت بوده و فقط دانش‌آموزان در هنگام تغییر زنگ‌های کلاس، جابجا می‌شوند این درحالی است که امکانات و تجهیزات هر درس در درون همان کلاس‌ها فراهم شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش راهنمایی وزارت آموزش و پرورش‌ اظهار داشت: هدف از طرح موضوعی، از بین بردن نظام سنتی کلاس درس است که از چند صد سال قبل ثبت شده است؛ در حقیقت تدریس در کلاس درس به صورت آموزش‌های تخصصی، اکتشافی و شاد در می‌آید و در نتیجه سطح کارآمدی دانش‌آموزان بالا‌تر می‌رود.

فضلی خانی تصریح کرد: چنانچه این طرح به صورت یک الگوی موفق با تمام ابعاد اجرا شود، در مدارس دیگر نیز به اجرا درمی‌آید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر