jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۲۸۶۱۹   ۱۴ شهريور ۱۳۸۲  |  ۲۱:۵۳

تیم ملی فوتبال کشورمان با ثبت برتری 4 بر یک در صدر جدول گروه چهارم پیکارهای مقدماتی جام ملتهای آسیا ایستاد.در شرایطی که تیم ما می دانست لبنان در پیونگ یانگ ، تیم ملی کره شمالی را با یک گل شکست داده

در مقابل تیم اردن قرار گرفت . بازی هنوز جانیفتاده بود که موید منصور در دقیقه 3 با شوتی از فاصله 25متری دروازه میرزاپور را هدف گرفت و در عین ناباوری این دروازه بان تسلیم شد. دقایق باقی مانده نیمه نخست به حملات جسته و گریخته تیم ایران و دفاع متمرکز اردنی ها سپری شد. اردن در این بازی به خوبی از فضاهای خالی زمین استفاده می کرد و تلاش داشت تا با کشاندن این نتیجه به نیمه دوم فشار روانی وارده بر میزبان را دو چندان کند ؛ اما گل دایی در دقیقه دوم وقت اضافی نیمه نخست این نقشه را ناکام گذاشت . کار تیم ما در نیمه دوم هم گره خورد و 30دقیقه گذشت تا توسط نیکبخت به گل رسیدیم . گلهای مبعلی و دایی در دقایق 82 و 88 ، پایان خوشی را برای تیم ما رقم زد. ایران در نخستین گام با یک پیروزی شیرین به کار خود خاتمه داد اما این پیروزی نباید ما را از دیدن نقاط ضعف و حقایقی که ما را در بیشتر دقایق بازی به بن بست کشاند و باعث اذیت ما شد ، غافل کند. مقایسه فوتبال ایران با اردن مقایسه چندان درستی نیست . ما باید خود را برای مقابله با ژاپن و کره و چین و عربستان آماده کنیم . پس باید هم خود را قدرتمند بپنداریم و از این پیروزی غره نشویم .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

 شاید این سوال اهالی فوتبال و به ویژه هواداران پرسپولیس بی جواب بماند که آیا مستحق‌تر از پرسپولیس برای میزبانی گروه E رقایت های لیگ قهرمانان وجود داشت؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر