jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۰۳۷ ۱۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۴

گروه سلامت: یک متخصص زنان و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت:نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد مصرف قرص‌های ضدبارداری از خطر ابتلا به سرطان تخمدان پیشگیری می‌کند. دکتر اعظم‌السادات موسوی در گفتگو با ایرنا افزود:این تحقیق که در دانشگاه آکسفورد صورت گرفته، نشان می‌دهد هر چه مدت زمان مصرف قرص‌های ضد‌بارداری بیشتر باشد، میزان مصونیت در مقابل ابتلا به سرطان تخمدان بیشتر خواهد بود. وی اظهار کرد: به عنوان مثال خطر ابتلا به سرطان تخمدان در زنانی که به مدت چندین سال از این‌گونه قرص‌ها استفاده کرده باشند، به نصف کاهش می‌یابد.

موسوی با اشاره به این‌که سرطان تخمدان پنجمین عامل مرگ و میر ناشی از سرطان‌ها در زنان است، گفت: بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت سالانه یک نفر از هر 55 زن بالای 75 سال به این نوع سرطان مبتلا می‌شود.

وی علت این نوع سرطان را ناشناخته دانست و افزود: اما عواملی مانند بالا رفتن سن، سابقه خانوادگی سرطان تخمدان و شاید استفاده از داروهای درمان نازایی و سرطان پستان احتمال بروز سرطان تخمدان را افزایش می‌دهد. موسوی تصریح کرد: رژیم غذایی پرچرب، به ویژه چربی حیوانی، در کشورهای غربی موجب می‌شود شیوع بیشتری از سرطان تخمدان در این مناطق دیده ‌شود.

این متخصص زنان با اشاره به این‌که آماری از میزان ابتلای زنان ایرانی به سرطان تخمدان وجود ندارد، گفت:سرطان تخمدان در مراحل اولیه خود هیچ علامتی ندارد و حتی وقتی که توده سرطانی خیلی بزرگ شود، جز احساس چاقی شکمی ‌و گاهی سوء‌هاضمه، تهوع و بی‌اشتهایی و تنگی‌نفس خفیف، علایم مهمی ‌وجود ندارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر