jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۲۸۵۸۹۴ ۱۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۱:۱۹

فرمانده ناجا خبر داد:

اصلاح قانون مبارزه با موادمخدر

سردار سرتیپ اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی گفت: تناسب میان قانون مبارزه با مواد مخدر با سیاست های کلی نظام ، تا پایان سال اجرا و این قانون اصلاح خواهد شد.

به گزارش واحدمرکزی خبر ، فرمانده نیروی انتظامی  در حاشیه مراسم صبحگاه مشترک ناجا در جمع خبرنگاران درباره مبارزه با مواد مخدر افزود: با توجه به تصویب سیاست های کلی نظام در زمینه مبارزه با مواد مخدر و ابلاغ 2 سال گذشته مقام معظم رهبری، قوانین همچنان با این سیاست ها متناسب نشده است.

سردار احمدی مقدم با اشاره به جلسه دو هفته گذشته مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بازنگری کلی قوانین و بازنگری موادی از قانون ، با توجه به سیاست های کلی در این جلسه مطرح شد که این پیشنهادها در کمیسیون های مجمع در حال رسیدگی است.

وی ابراز امیدواری کرد: قانون مبارزه با مواد مخدر و روانگردان ها و هدفمندسازی آن ها متناسب با سیاست های کلی نظام تا پایان سال اصلاح شود.اصلاح این قانون به معنی آن نیست که دیگر در کشور معضلی به عنوان اعتیاد نداشته باشیم زیرا این معضلی ریشه دار ، پیچیده ، سخت و جهانی است.

فرمانده ناجا افزود: در اسناد امنیت ملی کشورهای بزرگ جهان یکی از معضلات نخست آنها مواد مخدر است.آمریکا ، ژاپن ، چین ، روسیه و بیشتر کشورهای اروپایی مهمترین آسیب و تهدید خود را در یکی دو دهه آینده مواد مخدر می دانند.

سردار احمدی مقدم درباره برخورد با مینی بوس هایی که محیط زیست را آلوده می کنند، افزود: مسئولیت این کار با ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت است و هر زمان این ستاد به نیروی انتظامی ابلاغ کند ؛ از تردد این خودروها جلوگیری می کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
جای خالی نشاط

جای خالی نشاط

خشونت، زاییده ده‌ها عامل مختلف است و یك جامعه به خودی خود خشونت تولید نمی‌كند. یعنی مجموعه عواملی دست به دست می‌دهند تا خشونت تولید شده و در پی آن گاهی قتل و نزاع در جامعه رخ دهد.

مراقب انتخاب‌هایتان باشید

مراقب انتخاب‌هایتان باشید

سارا شقاقی، روان‌شناس در این باره می‌گوید: معمولا در بیشتر زندگی‌های مشتركی كه به جدایی یا طلاق عاطفی منجر می‌شود، انتخاب نادرست و عدم آموزش‌های پیش از ازدواج نقش مهمی را ایفا می‌كند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر