jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۲۸۵۸۹۴   ۱۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۱:۱۹

فرمانده ناجا خبر داد:

اصلاح قانون مبارزه با موادمخدر

سردار سرتیپ اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی گفت: تناسب میان قانون مبارزه با مواد مخدر با سیاست های کلی نظام ، تا پایان سال اجرا و این قانون اصلاح خواهد شد.

به گزارش واحدمرکزی خبر ، فرمانده نیروی انتظامی  در حاشیه مراسم صبحگاه مشترک ناجا در جمع خبرنگاران درباره مبارزه با مواد مخدر افزود: با توجه به تصویب سیاست های کلی نظام در زمینه مبارزه با مواد مخدر و ابلاغ 2 سال گذشته مقام معظم رهبری، قوانین همچنان با این سیاست ها متناسب نشده است.

سردار احمدی مقدم با اشاره به جلسه دو هفته گذشته مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بازنگری کلی قوانین و بازنگری موادی از قانون ، با توجه به سیاست های کلی در این جلسه مطرح شد که این پیشنهادها در کمیسیون های مجمع در حال رسیدگی است.

وی ابراز امیدواری کرد: قانون مبارزه با مواد مخدر و روانگردان ها و هدفمندسازی آن ها متناسب با سیاست های کلی نظام تا پایان سال اصلاح شود.اصلاح این قانون به معنی آن نیست که دیگر در کشور معضلی به عنوان اعتیاد نداشته باشیم زیرا این معضلی ریشه دار ، پیچیده ، سخت و جهانی است.

فرمانده ناجا افزود: در اسناد امنیت ملی کشورهای بزرگ جهان یکی از معضلات نخست آنها مواد مخدر است.آمریکا ، ژاپن ، چین ، روسیه و بیشتر کشورهای اروپایی مهمترین آسیب و تهدید خود را در یکی دو دهه آینده مواد مخدر می دانند.

سردار احمدی مقدم درباره برخورد با مینی بوس هایی که محیط زیست را آلوده می کنند، افزود: مسئولیت این کار با ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت است و هر زمان این ستاد به نیروی انتظامی ابلاغ کند ؛ از تردد این خودروها جلوگیری می کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر