jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۸۵۸۷۱   ۱۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۹:۵۱

رئیس انستیتو تغذیه و صنایع غذایی کشور با بیان این‌که بیماری‌ها و عوارض پس از آن، افراد را وادار به محدودیت‌ها و استفاده از رژیم‌های خاص غذایی می‌کند، افزود: بیماران کلیوی و قلبی عروقی از جمله آنها هستند که باید در رژیم غذایی خود مواد سدیمی از جمله کرفس و اسفناج را کاهش دهند.

دکتر احمدرضا درستی در گفتگو با ایسنا گفت: بیماران کلیوی و قلبی عروقی مستلزم رعایت برخی نکات غذایی مانند؛ کاهش نمک و مواد سدیمی هستند و از این میان سبزیجاتی مانند کرفس، اسفناج و حتی برگ چغندر حاوی منابع غنی سدیم هستند که مصرف بیش از حد از مواد سدیم‌دار موجب تجمع آب و املاح معدنی در بدن و به خصوص اطراف چشم آنان شده و به علاوه احتمال بروز سکته‌های قلبی و مغزی را در بیماران قلبی عروقی افزایش می‌دهد.

وی در ادامه ضمن اشاره به این‌که تجمع آب و املاح بدن در اطراف چشم نمود بیشتری دارد، افزود: دلیل آن نیز وجود آب و کیسه‌های دائمی آب در زیر پلک برای شستشوی چشم است.

دکتر درستی در پایان تاکید کرد: کاهش مصرف نمک و مواد سدیم دار در افراد قلبی عروقی به قدری مهم است که توصیه می‌شود غذا و حتی نان مصرفی خود را بدون نمک استفاده کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

احساس ما به‌عنوان دانش‌آموزان و دانشجویان قبل از انقلاب که مسائل سیاسی و توسعه ایران را پیگیری می‌کردیم، این بود کشور ما به لحاظ علمی و فناورانه و اقتصاد متکی بر دانش‌ملی به عمد عقب نگه داشته می‌شود.

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری‌ های نوین، افزایش چشمگیر و گسترش روزافزون اطلاعات، دسترسی به منابع پردازشی پرسرعت و با ظرفیت بالا، به یکی از نیازهای اصلی و بنیادین مراکز پژوهشی و کسب‌ و کارها تبدیل شده و در پایداری و تداوم توسعه اقتصاد دیجیتالی، امری اجتناب‌ناپذیر است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو