jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۸۵۴۴۴ ۱۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۴۱

مدیر برنامه آنفلوانزا و مراقبت بهداشت مرزی وزارت بهداشت از ثبت 54 مورد جدید ابتلا به آنفلوانزای نوع A در ایران خبر داد و گفت: هفته گذشته یک مورد فوت ناشی از ابتلا به این بیماری به شش مورد فوت قبلی افزوده شده است.

دکتر محمود سروش در گفتگو با مهر اظهارداشت: طی هفته گذشته 54 مورد جدید ابتلا به این ویروس در کشور گزارش شده که با 422 مورد ابتلای قبلی، 476 نفر مبتلا به آنفلوانزای نوع A شده اند.

علائم اولیه بیماری آنفلوانزای نوع A شامل تب، سردرد، سرفه، گلودرد و اسهال است و بعد از آن آبریزش و گرفتگی بینی، بدن درد، لرز و احساس خستگی در درجه بعدی حائز اهمیت است که از طریق قطرات تنفسی و تماس دست با سطوح آلوده و انتقال آن به روی دهان، چشم و بینی منتقل می شود.

سروش با اعلام یک مورد فوت ناشی از ابتلا به این بیماری طی یک هفته گذشته در کشور، افزود: آمار فوت نیز تاکنون به 7 مورد رسیده است.

مدیر برنامه آنفلوانزا و مراقبت بهداشت مرزی وزارت بهداشت بر توجه والدین نسبت به مراقبت از فرزندان بیمارشان در منزل تاکید کرد و گفت: مادر نیز در مدت مراقبت از فرزند، کمتر با سایر افراد رفت و آمد کند چون احتمال دارد خود مادر نیز به این بیماری مبتلا شده باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر