jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۸۵۲۵۷   ۱۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۳:۵۵

معاون سازمان خصوصی سازی گفت: هر سهم بیمه البرز در حالی 629 تومان عرضه شد که قیمت کارشناسی آن 474 تومان بود.

به گزارش خبرگزاری فارس، در پی آشکار شدن قیمت 629 تومانی هر سهم بیمه البرز و فروش 26 میلیون سهم آن در عرض 38 ثانیه، اسماعیل غلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس برآوردهای کارشناسی شده نرخ سهم آن 474 تومان و 6 ریال تعیین شده بود، اما به دلیل استقبال بیش از حد بازار و وضعیت تقاضا، قیمت هر سهم اولین شرکت بیمه‌ای 629 قیمت گذاری شد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر قیمت مورد کارگزار معرف بیمه البرز ( کارگزاری رضوی ) در حالی 439 تومان بود که برآورد قیمت شرکت تامین سرمایه امین نیز 405 تومان بود. بااین اوصاف باید گفت شرکت های کارگزاری و سهامداران عامل کشف قیمت 629 تومانی هر سهم بیمه البرز بودند.

غلامی با بیان اینکه از ابتدا مشخص بود بازار از این سهم استقبال می‌کند ادامه داد: از روز شنبه باقی سهام قابل واگذاری بیمه البرز حداکثر تا 10 درصد دیگر به صورت تدریجی عرضه خواهد شد.

معاون سازمان خصوصی‌سازی افزود: وزیر اقتصاد نیز خواهان ادامه عرضه تدریجی و عدم واگذاری سهام بلوکی این شرکت است چرا که عرضه تدریجی سهام به نفع همگان است.

به گفته وی قیمت نقد سهام مخابرات در حالی 260 تومان برآورد می‌شود که به دلیل واگذاری اقساطی سهام بلوک 50 درصد بعلاوه یک سهم، نرخ هر سهم آن 340 تومان تعیین شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر