jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۸۴۹۲۸   ۱۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۸:۲۶

وزارت صنایع و معادن اعلام کرد صادرات انواع محصولات نساجی و پوشاک طی 5 ماهه اول سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بالغ بر 12.6 درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت صنایع و معادن، در این مدت بیش از  194 میلیون و 600 هزار دلار محصولات نساجی و پوشاک به کشورهای مختلف صادر شد که از نظر ارزش نسبت به مدت مشابه سال قبل 6 / 12 درصد افزایش نشان می دهد.

ارزش وزنی این میزان صادرات نیز  35 هزار و 512 تن بوده است که 3 / 2 درصد نسبت به  5 ماهه اول سال قبل رشد داشته است. دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنایع و معادن ، همچنین ارزش صادرات نساجی و پوشاک 4 ماهه اول سال جاری را 121 میلیون و 236 هزار دلار اعلام کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر