jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۲۸۴۳۰   ۱۰ شهريور ۱۳۸۲  |  ۲۲:۲۰

مرز عراق با ایران در ایام تشییع پیکر آیت الله حکیم با درخواست دولت انتقالی عراق بسته شد.

به گزارش ایرنا ، ناظم دباغ ، نماینده اتحادیه میهنی کردستان عراق در تهران گفت : «این تصمیم گیری که در راستای تامین امنیت منطقه اتخاذ شده از روز یکشنبه تا چهارشنبه هفته جاری اجرا می شود». همچنین یک مقام مسوول در فرمانداری قصرشیرین نیز در همین ارتباط اظهار کرد: وضعیت رفت و آمدهای مرز ایران و عراق همچنان مطابق بخشنامه ای که زمان بحران و پس از آن صادر شد ، انجام می شود و بعد از ترور آیت الله حکیم نیز تغییری در این موضوع ایجاد نشده است . وی افزود: همچنان ورود زائران ایرانی به عراق ممنوع است . در همین حال ، هیاتی از جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی از مقام معظم رهبری برای شرکت در آیین تشییع و خاکسپاری آیت الله سید محمد باقر حکیم عازم عراق شد. علیرضا حقیقیان ، کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در عراق در این باره افزود: این هیات به ریاست آیت الله مهدی آصفی وارد عراق می شود. به گفته وی حجت الاسلام والمسلمین محمد علی تسخیری ، رئیس مجمع تقریب مذاهب و حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن اختری ، معاون ارتباطات بین المللی دفتر مقام معظم رهبری ، آیت الله آصفی را همراهی می کنند. اعضای شورای مرکزی بسیج دانشجویی برخی از دانشگاه ها و گروهی از مردم در مقابل سفارت انگلیس دست به اعتراض زدند. به گزارش ایرنا ، این افراد که بیش از 100نفر بودند در این تجمع به عدم تامین امنیت شهرهای عراق توسط نیروهای امریکایی و انگلیسی و بمبگذاری در شهر نجف که منجر به شهادت آیت الله محمدباقر حکیم شد، اعتراض کردند. این تجمع در ساعت 30/11 در مقابل سفارت انگلیس در تهران آغاز شد و تظاهرکنندگان با سر دادن شعارهای «مرگ بر انگلیس» و «مرگ بر امریکا» ، بمبگذاری و شهادت آیت الله حکیم و جمعی از نمازگزاران حرم مطهر امام علی (ع) را در نجف محکوم کردند. تجمع کنندگان همچنین خواستار آزادی مستندسازان ایرانی که همچنان در اسارت نیروهای امریکایی در عراق قرار دارند، شدند. تعدادی از این تجمع کنندگان نیز به طرف سفارت انگلیس سنگ پرتاب کردند.همچنین خبرگزاری فارس گزارش داد: اعضای شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه های علامه طباطبایی ، خواجه نصیرالدین طوسی ، پیام نور تهران و دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات در اعتراض به دستگیری سفیر سابق ایران در آرژانتین توسط دادگاه انگلیس و فاجعه نجف و شهادت آیت الله حکیم در این تجمع شرکت کردند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

هوشیاری نسبت به سناریوی آمریکایی

هوشیاری نسبت به سناریوی آمریکایی

قطعا هدف راهبردی آمریکا، مهار قدرت جمهوری اسلامی و مولفه‌های قدرت هسته‌ای، موشکی و... از طریق وارد آوردن فشار و انجام مذاکره است. این کشور برای دستیابی به هدف خود به سکوی پرتاب اولیه یعنی برجام نیاز دارد که براساس آن بتواند پله‌های بعدی را طی کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر