jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۲۸۳۹۷   ۰۹ شهريور ۱۳۸۲  |  ۲۲:۴۸

دهمین دوره کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان در شرایطی شب گذشته در سالن باغجلار مجموعه ورزشی المپیک شهر استانبول به پایان رسید که رقابت دو تیم صاحب نام ایران و روسیه برای کسب عنوان قهرمانی تا آخرین مسابقه نزدیک و نفسگیر ادامه داشت .

تیم ایران در شرایطی رقابت های 5وزن دوم را دنبال کرد که در 3وزن اول یک مدال طلا توسط فرزان بهرامی در 50کیلو و تصاحب یک مدال نقره به وسیله میثم امینی در 74کیلو بدست آمده بود. صبح دیروز تیم ایران با توجه به سرگروه شدن 5کشتی گیر 5وزن دوم از موقعیت مطلوبی برای قهرمانی برخوردار بود. شکست امیر گنجی در برابر حریف قزاقستانی تیم ایران را از کسب مدال در وزن 84کیلو بی نصیب کرد ، اما 4کشتی گیر دیگر ما توانستند در مبارزات رده بندی و فینال حضور پیدا کنند. عصر روز گذشته در دیدار رده بندی وزن 55کیلو یوسف شربتی مقابل حریف اوکراینی خود به نام یوریت هوبوب از اوکراین با نتیجه 7 4شکست خورد و به مقام چهارم رسید. این سرنوشت نیز برای عباس رنجبر در دیدار رده بندی وزن 66کیلو تکرار شد. رنجبر در حالی که در ابتدا مقابل نیران جان سینگ هندی توانست دو بار با زیرگیری پیش بیفتد، اما هندی با زیرکی خاصی توانست در پایان این مسابقه را به سود خود تمام کند و یک مدال برنز دیگر از اردوی کشتی ایران پر زد. تیم ایران در 2 وزن 96 و 120 کیلو با بهره گیری از دو چهره شاخص کشتی جوانان کشورمان یعنی محمد حسین خالقی فر و هادی پورعلیجان توانست به 2مدال دست یابد. محمدحسین خالقی فر در فینال به مصاف محمد ابراهیم اف از ازبکستان رفت و در آخرین کشتی این رقابت ها هادی پورعلیجان با سواتکووسکی از قزاقستان بر سر مدال طلا مبارزه کرد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

 شاید این سوال اهالی فوتبال و به ویژه هواداران پرسپولیس بی جواب بماند که آیا مستحق‌تر از پرسپولیس برای میزبانی گروه E رقایت های لیگ قهرمانان وجود داشت؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر