jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۱۷۶۲   ۲۸ شهريور ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۵

گروه سلامت: نتایج یک بررسی نشان می‌دهد؛ تکنیک‌های آرام‌سازی، گوش دادن به یک موسیقی و حمایت روحی و روانی خانواده از بیمار در حین و بعد از شیمی درمانی در کاهش تهوع و استفراغ ناشی از داروهای شیمی درمانی سودمند است.

به گزارش ایسنا،‌این مطالعه با هدف بررسی تدابیر پرستاری در مراقبت‌های تغذیه‌‌ای بیماران سرطانی توسط فاطمه چوپانی، کارشناس پرستاری و الهه نوروزنژاد از دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام شده است.یکی از مهم‌ترین مشکلات بیماران سرطانی، تهوع و استفراغ ناشی از عوارض داروهای شیمی درمانی است. تهوع و استفراغ شدید می‌تواند بیمار را دچار بی‌اشتهایی کند و در نتیجه موجب ضعف و کاهش وزن بیمار شود. معمولا قبل از شیمی‌درمانی داروهای ضدتهوع قوی (کتریل) مورد استفاده قرار می‌گیرد.بیماران مختلف با توجه به نوع داروها، تجربه درمان قبلی، وضعیت روحی و نوع تغذیه دچار درجات مختلفی از تهوع و استفراغ می‌شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر
مشهد؛ دهه شصت

گفت‌وگو با کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال «نوروز رنگی» که ایام عید روی آنتن شبکه ۵ خواهد رفت

مشهد؛ دهه شصت

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر