jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۷۸۶۶۳   ۱۷ شهريور ۱۳۸۸  |  ۱۷:۰۵

مدیرکل دفتر نظارت بر شرکت‌‌های حمل و نقل هوایی و امور فرودگاه‌ها از ابلاغ دستورالعمل الزام شرکت‌های هواپیمایی به داشتن هواپیماهای رزرو به تمامی شرکت‌های هواپیمایی کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجید ابوالفتحی گفت: براساس دستورالعمل جدید سازمان هواپیمایی کشوری جهت کاهش تاخیر پروازها، شرکت های هواپیمایی ملزم شدند تا هواپیمای رزرو (بک آپ) برای پروازهای خود پیش بینی کنند.

وی افزود: اگرچه عوامل متعددی می تواند موجب تاخیر پروازها شود اما از آنجا که شرکتهای هواپیمایی برای جابه جایی مسافران از تمام ظرفیت خود استفاده می کنند این امر سبب می شود در صورت بروز نقص فنی در یکی از هواپیماها، تاخیر پروازها را بیشتر شاهد باشیم.

ابوالفتحی اضافه کرد: براساس دستور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، شرکتهای هواپیمایی ملزم به داشتن هواپیمای رزرو شدند تا در مواقع اضطرار یا بروز نقص فنی در یکی از هواپیماها، بتوانند در کمترین زمان ممکن با داشتن هواپیمای جایگزین نسبت به جابه جایی مسافران اقدام کنند.

وی در پایان اظهارداشت: دستورالعمل یادشده به تمام شرکتهای هواپیمایی داخلی ابلاغ شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید صدور چک در آبان سال1397 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و طبق قانون به علت آماده نبودن همه زیرساخت‌ ها و ضوابط و آیین‌ نامه‌ های اجرایی مربوط به برخی قسمت‌های قانون، اجرای آن به سه بازه زمانی تقسیم و به بانک مرکزی فرصت داده شد از تاریخ آذر سال 97 تا آذر سال 99 قانون جدید چک را به صورت کامل اجرایی کند.

اعتمادی که خاموش شد

اعتمادی که خاموش شد

«علت اعتماد مردم این است که می‌بینند برق‌شان در شرایط تحریم و در تابستان قطع نمی‌شود و وزارت نیرویی دارند که در طول هشت سال، ۲۰هزار مگاوات برق جدید برای کشور تولید کرده و می‌کند. برای این‌که می‌دانند آب‌شان در شرایط سخت کرونایی قطع نمی‌شود و در طول هفت سال گذشته ۴۳سد ملی افتتاح شده و تا پایان این دولت بیش از ۱۰۰سد دیگر نیز افتتاح خواهد شد.»

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر