jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۷۸۴۵۸   ۱۴ شهريور ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۴

گروه رسانه: فیلم سینمایی «آخرین ملکه زمین» ساخته‌ محمدرضا عرب که راهی هفدهمین دوره‌ جشنواره‌ فیلم وارنا شده بود، باحضور مسوولان وزارت فرهنگ بلغارستان و رایزن فرهنگی ایران در این کشور به نمایش درآمد و توانست جایزه‌ «آفرودیتا» برای بهترین فیلم را کسب کند.

جشنواره‌ وارنا (عشق دیوانگی است) در سال 1993 میلادی تأسیس شده و امسال هم از 28 آگوست تا سوم سپتامبر (ششم تا دوازدهم شهریورماه) 10 فیلم مختلف از اروپا، آسیا و آمریکا در قالب این جشنواره به رقابت با یکدیگر پرداختند.

در خلاصه‌ داستان «آخرین ملکه زمین» آمده است: «علی بخش، جوان مهاجر افغان که در ایران مشغول به کار است، از خانواده‌ نامزدش شاهگل مدتی است بی‌خبر است. حوادث و اخبار 11 سپتامبر و حمله‌ آمریکا به افغانستان دلشوره‌های علی بخش را بیشتر می‌کند. بنابراین تصمیم می‌گیرد به وطن بازگردد که در این سفر طولانی با فراز و نشیب‌های بسیار روبه‌رو می‌شود.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر