jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۷۸۴۵۸   ۱۴ شهريور ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۴

گروه رسانه: فیلم سینمایی «آخرین ملکه زمین» ساخته‌ محمدرضا عرب که راهی هفدهمین دوره‌ جشنواره‌ فیلم وارنا شده بود، باحضور مسوولان وزارت فرهنگ بلغارستان و رایزن فرهنگی ایران در این کشور به نمایش درآمد و توانست جایزه‌ «آفرودیتا» برای بهترین فیلم را کسب کند.

جشنواره‌ وارنا (عشق دیوانگی است) در سال 1993 میلادی تأسیس شده و امسال هم از 28 آگوست تا سوم سپتامبر (ششم تا دوازدهم شهریورماه) 10 فیلم مختلف از اروپا، آسیا و آمریکا در قالب این جشنواره به رقابت با یکدیگر پرداختند.

در خلاصه‌ داستان «آخرین ملکه زمین» آمده است: «علی بخش، جوان مهاجر افغان که در ایران مشغول به کار است، از خانواده‌ نامزدش شاهگل مدتی است بی‌خبر است. حوادث و اخبار 11 سپتامبر و حمله‌ آمریکا به افغانستان دلشوره‌های علی بخش را بیشتر می‌کند. بنابراین تصمیم می‌گیرد به وطن بازگردد که در این سفر طولانی با فراز و نشیب‌های بسیار روبه‌رو می‌شود.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

درباره این که چه زمانی به قله پیک پنجم کرونا در کشورمان می‌رسیم و از چه زمانی به بعد سیر نزولی در ابتلاها و مرگ را تجربه می‌کنیم، افراد زیادی کنجکاوی می‌کنند ولی واقعیت این است برای این سؤال پاسخ روشنی وجود ندارد چون این موضوع قابل پیش‌بینی نیست و تا اتفاقات روی ندهد و وضعیت روز به روز را با گذشته مقایسه نکنیم، نمی‌توانیم بگوییم آیا به قله موج پنجم رسیده‌ایم یا نه.

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

آنچه امروز تحت عنوان توسعه یا توسعه پایدار در جهان‌ می‌شناسیم، فرآیندی است که به‌ دنبال‌ آن منابع قدرت، ثروت، آموزش و بهداشت، به‌ صورت یکسان در مناطق جغرافیایی یک کشور در دسترس همه طبقات قرار گیرد.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر