jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۷۷۹۸۲   ۱۲ شهريور ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۸

گروه جامعه: ستاد مبارزه با مواد مخدر از پایان نامه‌ها، مقاله‌ها و پژوهش‌های علمی ‌در حوزه اعتیاد، حمایت مادی می‌کند اما با وجود این حمایت، مدیر کل پژوهش، ارتباطات و آموزش این ستاد با ابراز تاسف اعلام کرد: هنوز برخی از دانشگاه‌ها اعلام می‌کنند پژوهش در اولویت ما نیست! دکتر امیرحسین یاوری، مدیرکل پژوهش، ارتباطات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر در گفتگو با «جام‌جم» گفت: تفاهم نامه‌هایی با دانشگاه‌های مختلف امضا کرده‌ایم تا از طرح‌های پژوهشی آنها در حوزه پیشگیری و درمان اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر حمایت کنیم. حتی پیشنهاد ایجاد همایش و پژوهشکده تخصصی در حوزه پیشگیری و درمان اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر را داده‌ایم اما هنوز برخی دانشگاه‌ها از طرح‌های پژوهشی استقبال نمی‌کنند و آن را در اولویت فعالیت‌های خود نمی‌دانند.

وی افزود: انعقاد قرارداد تالیف کتاب و خرید کتاب‌های چاپ شده در حوزه مبارزه با مواد مخدر، خرید مقاله‌های علمی در این حوزه از پژوهشگرانی که مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر دارند و انعقاد قرارداد ترجمه کتاب‌های غیر زبان انگلیسی نیز از فعالیت‌های این دفتر است.

یاوری درباره سقف حمایت ستاد مبارزه با مواد مخدر از پژوهش‌های علمی‌ توضیح ‌داد: هرچه پروژه‌ها کلان‌تر باشد بیشتر از آن استقبال می‌کنیم و سقف مشخصی برای حمایت از آنها نداریم طوری که تاکنون تا یک میلیارد تومان نیز برای پروژه‌های پژوهشی پرداخته‌ایم.

این اقدام ستاد مبارزه با مواد مخدر در حالی صورت می‌گیرد که هنوز بسیاری از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد رشته‌های پزشکی، علوم اجتماعی، مددکاری، روان‌شناسی و سایر رشته‌ها که پایان نامه‌های خود را در ارتباط با مواد مخدر می‌گذرانند، از حمایت مادی ستاد مبارزه با مواد مخدر طی نوشتن پایان نامه و امکان فروش آن پس از دفاع به تنها کتابخانه تخصصی ایران در این ستاد بی‌خبرند و این مساله سبب شده است بانک اطلاعاتی ستاد از بسیاری از پایان نامه‌های تازه دفاع شده در حوزه مبارزه با مواد مخدر که در شهرستان‌ها نوشته و دفاع شده اند، بی بهره بماند.

مدیرکل پژوهش، ارتباطات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر درباره این که دانشجویان چگونه می‌توانند پایان نامه‌های خود را به بانک اطلاعاتی ستاد مبارزه با مواد مخدر بفروشند، گفت: فقط کافی است دانشجویان نامه‌ای از سوی دانشگاه به ستاد مبارزه با مواد مخدر ارائه کنند که در آن موضوع پایان نامه، تاریخ دفاع ونام استادان مشاور و راهنما قید شده باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر