jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۷۶۰۶۳   ۰۶ شهريور ۱۳۸۸  |  ۲۲:۴۷

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امروز جمعه تاکید کرد که درخواست واشنگتن از تل آویو مبنی بر توقف شهرک سازی بدون هیچ پیش شرطی برای از سر گیری مذاکرات صلح خاورمیانه بوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یدیعوت آحارونوت، "پی جی کرولی" با اشاره به تلاشهای گسترده واشنگتن در جهت پیشبرد مذاکرات صلح خاورمیانه از سرگیری مذاکرات سازش میان مقامات رژیم اسرائیل و فلسطینی را اصلی ترین هدف آمریکا خواند.

بر اساس این گزارش بارک اوباما رئیس جمهوری آمریکا بر این موضوع پافشاری کرده است که واشنگتن موضع خود را در قبال توقف شهرک سازی رژیم اسرائیل در کرانه باختری و بیت المقدس تغییر نمی دهد، چنانچه این اقدام منجر به افزایش اختلافات میان آمریکا و اسرائیل شده است.

با وجود فشارهای بین المللی برای توقف شهرک سازی در کرانه باختری، نخست وزیر رژیم اسرائیل در دیدار چهارشنبه خود با نخست وزیر انگلیس هرگونه شهرک سازی در بیت المقدس را خارج از هر گونه مذاکره ای با طرف فلسطینی دانست.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر