jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۲۷۵۶۰ ۲۱ مرداد ۱۳۸۲  |  ۲۱:۵۲

پانزدهمین دیدار رسمی دو تیم ملی فوتبال ایران و عراق ساعت 19 امروز در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می شود. پنجمین دوره مسابقات چهارجانبه تهران ساعت 17 امروز با بازی کامرون و اروگوئه

آغاز می شود. بازیکنان اروگوئه که ساعت 18 دیروز وارد تهران شده و ساعت 20 در هتل لاله مستقر شدند در کمتر از 24 ساعت پس از ورود به تهران باید در برابر کامرون قرار بگیرند. قطعا نه اروگوئه تیم اصلی خود را به تهران فرستاده و نه کامرون و تنها حسن این دیدار ، شناخت توان واقعی این دو تیم برای دیدار روز جمعه است . پس از این بازی ایران و عراق رودرروی هم قرار می گیرند عراق پس از اردوی سوریه ، عازم ایران شده و قرار است پس از پایان تورنمنت تهران نیز برای برپایی اردویی 20روزه عازم جنوب آلمان شود. عراق در این سفر رزاق فرحان ، احمد عبدالجبار ، عبدالوهاب ابوالسهیل ، حسین الغفوری و محمد زاهد را که در آخرین بازی ایران و عراق در زمین حضور داشتند ؛ به تهران آورده . اما چند ستاره نامدار این تیم از جمله عماد رضا ، ستاره تیم الزوراء که تنها گل عراق را در آخرین بازی با ایران به ثمر رساند و همین طور حیدر محمد ، کاپیتان تیم ملی عراق در بازی امروز غایب خواهند بود. عماد رضا که اصلا به ایران نیامده و حیدر محمد نیز مصدوم است . تیم ملی عراق آخرین بار در چارچوب بازیهای مقدماتی جام جهانی 2002 در ورزشگاه آزادی رودرروی ما قرار گرفت که نتیجه آن بازی 2بر یک به سود ما شد. تیم ملی فوتبال ما امروز در شرایطی برابر حریف خود قرار می گیرد که 6بازیکن آن مسابقه را در اختیار دارد. میرزاپور، رضایی ، دایی ، گل محمدی ، نکونام و کریمی (احتمالا) در تیم حضور دارند و بازیکنانی از قبیل مهدوی کیا، نیکبخت ، هاشمی نسب ، بختیاری زاده ، خذیراوی و چند بازیکن دیگر همراه تیم نیستند. بازی دو سال پیش (دقیقا 20ماه پیش ) در کوران رقابت های مقدماتی جام جهانی و در فضایی مملو از هیجان و اضطراب برگزار شد و تماشاگران این بازی در آرامش مطلق ، ناظر دیدار خواهند بود. در آن بازی بلاژه ویچ مربی ما بود و در این بازی شاهرخی مربی ماست . در آن بازی خود را تقریبا در جام جهانی می دیدیم و در این بازی خبری از این تصورات نیست . بازی سال 80 ایران و عراق با بازی مرداد 82 این دو تیم زمین تا آسمان تفاوت دارد ؛ اما با این امید به مصاف عراق می رویم که فوتبال ما در آستانه آغاز رقابت های مقدماتی جام ملتهای آسیا ، دروازه های موفقیت را یکی پس از دیگری بگشاید. برند اشتانگه ، سرمربی تیم ملی فوتبال عراق دیروز بصراحت اعلام کرده بود که ما نیامده ایم تا پلی عریض و حریفی دست بسته برای حضور ایران در فینال باشیم . با این اوصاف او هم می داند که تیمش تحمل زیادی در مقابل تیم میزبان نخواهد داشت : ما بدون امکانات اولیه و در نبود آب و غذای کافی تمرین کرده ایم و تمام سعی ما این است که یک فوتبال خوب به نمایش بگذاریم . بازی امروز گرچه در مقابل تیمی با فیزیک مناسب و (از نظر جسمی) قدرتمند ؛ اما ناآماده به لحاظ تاکتیکی برگزار می شود ؛ ولی می تواند عیار تیم ما را برای بازی بعدی (احتمالا فینال) و مهمتر از آن بازیهای مقدماتی جام ملتهای آسیا مشخص کند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع با ارتش یک نفره

وداع با ارتش یک نفره

از منظر من دیگو مارادونا بزرگترین چهره تاریخ فوتبال جهان است. قصد ندارم بعد از مرگش در مورد او غلو کنم، اما مارادونا یک شخصیت چند‌بعدی بود و اصولا به شکلی پارادوکسیکال و تضادگونه در جهان فوتبال حضور داشت.

انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب فرهاد مجیدی یک انتخاب منطقی برای استقلال نبود. احساسی او را انتخاب کردند، درست مثل همین حالا که دارند احساسی و به خاطر فشار تماشاگر، آندره‌آ استراماچونی را سرمربی استقلال می‌کنند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر