jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۶۲۲۱۸   ۰۴ تير ۱۳۸۸  |  ۰۰:۱۸

گروه حوادث: اعضای یک باند حرفه‌ای که با جعل سند مالکیت یک مجتمع مسکونی در شمال تهران، قصد داشتند این ملک را به مبلغ 5 میلیارد تومان با فردی معامله کنند، در یک قدمی معامله از سوی پلیس شناسایی و دستگیر شدند. به گزارش جام‌جم، چندی پیش گزارش مردمی در اختیار ماموران اداره 13 پلیس آگاهی تهران قرار گرفت، مبنی بر این که 3 مرد با جعل سند مالکیت یک قطعه ملک در خیابان شریعتی تهران، قصد فروش آن را به مبلغ 5 میلیارد تومان دارند.

پس از این تماس، ماموران با هماهنگی قضایی با بازپرس شعبه 15 دادسرای ناحیه 6 تهران تحقیقات در این خصوص را آغاز کردند و صحت گفته‌‌های مرد تماس گیرنده، تایید شد.

در ادامه تحقیقات قضایی  پلیسی معلوم شد مردان جاعل قصد دارند 21 اردیبهشت ماه، با مراجعه به یکی از محضرخانه‌های تهران، یک قطعه ملک را با مردی معامله کنند و آن را بفروشند.

به این ترتیب، محضرخانه‌ای که قرار بود معامله در آن صورت گیرد، در یکی از محله‌های تهران شناسایی شد و ماموران اداره 13 پلیس آگاهی تهران با عزیمت به این محل، موفق به دستگیری 4 مرد در محضرخانه شدند. با انتقال متهمان به نام‌های امیر، فریبرز، کیوان و محمد، آنها مورد بازجویی قرار گرفتند و به کلاهبرداری اعتراف کردند.

اعتراف به کلاهبرداری و جعل

یکی از متهمان در اظهاراتش به پلیس گفت: چندی پیش، با مراجعه به چند مشاور املاک، متوجه شدم مالک یک مجتمع آپارتمانی 8 واحدی در خارج از کشور به سر می‌برد.

با شناسایی این ملک، ماجرا را با دوستانم و یک جاعل حرفه‌ای به نام آرش در میان گذاشتم، بعد با همکاری آنها، سند مالکیت را جعل کردیم و با چاپ آگهی فروش آن، قصد معامله با مردی را داشتیم و قرار بود از فروش ملک 5 میلیارد تومان، به دست آوریم و آن را میان اعضای باند تقسیم کنیم که لو رفتیم و دستگیر شدیم.

به دنبال اعتراف متهم، دیگر همدستان وی هم مورد بازجویی قرار گرفتند و به همکاری با وی اعتراف کردند. تحقیقات پلیسی برای دستگیری آرش، جاعل حرفه‌ای که در رشته مهندسی تحصیل کرده بود، تاکنون بی‌نتیجه مانده است.

بنابراین، متهمان با قرار قانونی روانه زندان شدند و تحقیقات تکمیلی از آنها ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر