جام کنفدراسیون‌ها به نیمه‌نهایی رسید

ناکامی بزرگ قهرمان جام‌جهانی

گروه ورزش: هیچ‌کس فکر نمی‌کرد قهرمان مقتدر جام جهانی با چنین کارنامه ضعیفی در همان دور نخست جام کنفدراسیون‌ها از دور مسابقه‌ها کنار برود. ایتالیا در روزی که یادآور فینال جام جهانی سال 1970 (شکست 4 بر یک از برزیل) و بازی سال گذشته در چارچوب جام ملت‌های اروپا شکست 3 بر صفر از هلند) بود با پذیرش 3 گل از برزیل آن هم فقط طی 8 دقیقه، از دور رقابت‌های جام کنفدراسیون‌ها حذف شد.
کد خبر: ۲۶۱۸۲۷

2 گل لوئیس فابیانو و تک گل (به خودی) آندرآ دوسنا موجب شد، قهرمان جام جهانی حتی پایین‌تر از آمریکا قرار بگیرد که هر 2 دیدار پیشین را با 3 گل به برزیل و ایتالیا واگذار کرده بود.

آمریکایی‌ها دیشب در عین شگفتی با حساب 3 بر صفر، مصر (قهرمان شگفتی‌آفرین‌ آفریقا) را شکست دادند تا با همین 3 امتیاز به عنوان تیم دوم گروه دوم همراه با برزیل به نیمه‌نهایی جام صعود کنند.

مارچلو لیپی، سرمربی پراعتبار ایتالیا که تقصیر باخت تیمش از مصر را به عهده بازیکنان انداخته بود در برابر شکست سخت از برزیل از عملکرد خود و انتخاب‌هایش کاملا دفاع کرد و در کنفرانس خبری پس از بازی، گفت: تصمیم من برای انتخاب بازیکنان درست بوده و از این که به بازیکنان جوان بیشتری شانس بازی نداده‌ام پشیمان نیستم، چون نمی‌توان در تیمی مثل ایتالیا 7 یا 8 بازیکن جوان را همزمان به زمین فرستاد.

به گزارش رویترز، ایتالیا با میانگین 28 سال پیرترین تیم جام بود. بازیکنان ایتالیایی خسته از پایان فصلی سنگین در رقابت‌های سریA و اروپایی، چهره‌ای خسته و فرسوده از خود ارائه کردند و فاصله بسیار زیادی با ایتالیای جام جهانی 2006 داشتند.لیپی در این زمینه گفت: می‌دانم خوب بازی نکردیم و باید به خانه بازگردیم، اما این ایتالیای واقعی نبود در صورتی که برزیل واقعا خودش بود.

دونگا سرمربی تیم ملی برزیل هم گفت: از شیوه بازی بازیکنانم خوشحالم، هر چه آنها بیشتر در کنار هم قرار می‌گیرند، بهتر می‌شوند.

به این ترتیب برزیل که پرافتخارترین تیم تاریخ جام کنفدراسیون‌ها و جام جهانی است روز پنجشنبه در مرحله نیمه نهایی بازی نسبتا آسانی با میزبان بازی‌ها (آفریقای جنوبی) پیش‌رو دارد در حالی که پیش از آن، اسپانیا دیگر مدعی جدی قهرمانی و قهرمان مقتدر جام ملت‌های اروپا روز چهارشنبه در همین مرحله با تیم نه چندان مطرح آمریکا روبه‌رو می‌شود.

دونگا درباره بازی با آفریقای جنوبی و مربی سرشناس برزیلی آن (تله سانتانا) می‌گوید: سانتانا یکی از قابل احترام‌ترین مربیان برزیل است، ولی ما با سانتانا بازی نمی‌کنیم بلکه مقابل آفریقای جنوبی به میدان می‌رویم. آنها تیم قدرتمندی هستند و به عنوان میزبان شکستشان سخت است، اما من به مردانم ایمان دارم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
کدام تیم قهرمان جام حذفی می‌شود؟
پرسپولیس
استقلال

نیازمندی ها