jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۲۶۰۳۵   ۱۶ تير ۱۳۸۲  |  ۲۱:۱۰

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در هفتمین کنگره سراسری انجمن های اولیا و مربیان مدارس سراسر کشور گفت : ممکن است جوانان ایرانی انتقادها و مخالفت هایی داشته باشند ، اما وقتی مسائل ملی مطرح شود ، همگی در مقابل استکبار خواهند ایستاد.

به گزارش ایسنا ، هاشمی رفسنجانی افزود: جوانان ایرانی مهم ترین اهداف دشمنان کشورمان هستند ؛ چنانچه حساسیتی که روی جوانان ایرانی وجود دارد ، بر جوانهای سایر کشورها مشاهده نمی شود. وی علت این امر را داعیه جدیدی دانست که در ایران ایجاد شده و موج آن جهان اسلام را دربرگرفته است . وی ناآرامی های اخیر را نمونه ای از سرمایه گذاری امریکا بر جوانهای ایرانی توصیف کرد و گفت : در روزهای اخیر سرمایه گذاری استکبار و امپریالیسم تبلیغاتی و خبری برای صید و منحرف کردن جوانان ما به خوبی مشاهده شد که در این زمینه نباید نقش رسانه های فارسی زبان ضدانقلاب و ایادی داخلی آنها را نادیده گرفت . هاشمی رفسنجانی افزود: آنها به گمان خودشان همه چیز را مهیا کرده بودند و سعی کردند با تحریک جوانان دانشجو و دانش آموز تحت عنوان خصوصی سازی دانشگاه ها ، موجی ایجاد کنند. البته نگرانی جوانان و خانواده ها از این موضوع بسیار طبیعی است . آنها گمان کردند با امواج تبلیغاتی می توانند جوانهای ما را با خود همراه کنند. البته جوانهای ما در شرایطی که امریکایی ها در کنار ما قرار دارند ، بخوبی رشد بلوغ خود را نشان دادند. وی اظهار کرد: درس بزرگ حوادث امروز برای امریکایی ها این بود که فهمیدند چقدر می توانند نفوذ کنند ؛ به طوری که از یک میلیون و نیم دانشجو، حدود چند صد نفر با آشوبگران همراهی کردند و در کوی دانشگاه هم با حدود 7هزار دانشجو ، کمتر از 200نفر وارد صحنه شدند، البته بسیاری از این افراد دانشجو نبودند ، بلکه افراد ولگرد خیابان ها بودند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

جمهوری اسلامی ایران دارای یک نظام مردم‌سالار دینی است و محصول انقلاب اسلامی ایجاد بزرگ‌ترین نظام دموکراتیک بر‌مبنای تفکر اسلامی در سطح دنیاست.

مشارکت مبنای اقتدار کشور

مشارکت مبنای اقتدار کشور

یک: انتخابات ۲۸خرداد از طرفی فریضه شرعی، ملی و حق قانونی آحاد ملت و از طرفی خروش عمومی و مصونیت بخش مردم بصیر ایران اسلامی در برابر دسیسه دشمنان است و از سوی دیگر مایه حفظ اعتبار نظام، تحکیم هرچه بیشتر آرمان‌های اصیل نظام اسلامی و منشأ خیرات و برکات ملموس در کشور است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر