jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۵۰۶۵   ۲۳ خرداد ۱۳۸۲  |  ۲۲:۱۰

جام جم آنلاین - دو شرکت نفتی چند ملیتی شل و بریتیش پترولیوم باید در مورد پرداخت رشوه به برخی از دولت های کشورهای در حال توسعه به پارلمان اروپا توضیح دهند.

به گزارش شبکه تلویزیونی BBC ، مدیران ارشد شرکت های نفتی شل و بریتیش پترولیوم باید در یک جلسه ویژه پارلمان اروپا حاضر شده و در مورد اتهام پرداخت رشوه به دولت های چند کشور در حال توسعه برای امضای قراردادهای نفتی با آنها ، توضیح دهند.
در جلسه پارلمان اروپا ، شرکت بریتیش پترولیوم باید در مورد عدم اجرای تعهد خود مبنی بر فاش کردن جزییات معاملات این شرکت با دولت آنگولا توضیح دهد.
صندوق بین المللی پول اخیرا اعلام کرده بود ، در آنگولا سالانه یک میلیارد دلار از درآمدهای نفتی این کشور ناپدید می شود ، در حالی که سه چهارم مردم این کشور در فقر مطلق به سر می برند.
اعضای پارلمان اروپا شرکت های شل و بریتیش پترولیوم را ملزم خواهند کرد تا مصوبات اتحادیه اروپا در شفافیت مالی شرکت ها و پاسخگویی در مورد معاملات را رعایت نمایند.

سود خالص شرکت بریتیش پترولیوم کاهش یافت
احداث خط لوله نفت شرکت بریتیش پترولیوم در قفقاز
بریتیش پترولیوم انگلیس بخشی از سهام خود را به آپاچی فروخت
شرکت نفتی استات اویل 25 درصد سهام شل را در یک حوزه نفتی خرید
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر