jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۲۴۳۳۹   ۰۳ خرداد ۱۳۸۲  |  ۲۱:۲۴

رئیس جمهوری در دیدار با وزیر امورخارجه لهستان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران خواهان حاکمیت مردم عراق بر سرزمینشان ، همزیستی این کشور با همسایگان و حفظ حرمت اماکن متبرکه است .

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار دفتر رئیس جمهور، خاتمی با اشاره به این که مردم عراق نباید احساس کنند که در تعیین نظام سیاسی مطلوبشان ، محدودیت هایی از جانب کشورهای دیگر اعمال می شود ، تبادل نظر با کشورهای همسایه عراق را در مقطع کنونی امری لازم توصیف کرد و افزود: باید کمک کرد تا حکومتی مردم سالار در عراق بر سر کار آید. همچنین رئیس جمهور با ابراز رضایت از سقوط رژیم صدام حسین به دلیل خسارت هایی که در منطقه به بار آورده بود، ابراز امیدواری کرد این امر مقدمه ای برای ایجاد ثبات و همبستگی اطمینان بخش در منطقه باشد. «ووجیمژ چیموشیویچ» ، وزیر امورخارجه لهستان نیز در این دیدار آمادگی ورشو را برای گسترش همه جانبه بویژه در عرصه اقتصادی با تهران اعلام کرد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

پایبندی در برابر پایبندی

پایبندی در برابر پایبندی

تکلیف ما در برابر جلسه شورای حکام صرف‌ نظر از هر نتیجه‌ای که داشته باشد، مشخص است. ما در مجلس شورای اسلامی قانونی تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران تصویب کردیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر