jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۲۴۳۰۰   ۰۲ خرداد ۱۳۸۲  |  ۲۱:۳۳

آیت الله محمد یزدی ، خطیب موقت نماز جمعه تهران خطاب به دولتمردان کشور گفت : شما که می گویید باید از قانون پیروی کرد ، سیاست بر تنش زدایی است و باید آرامش در کشور حفظ شود ، دو دستگی و اختلاف را کنار بگذارید.

عضو فقهای شورای نگهبان در خطبه دوم نماز جمعه افزود: هر روز یک بیانیه نوشتن ، یک اطلاعیه دادن ، یک نامه نوشتن ، امضا جمع کردن ، برای یک روزنامه تیتر درست کردن و تشکیلاتی را گرم کردن ، کار درستی نیست . امام جمعه موقت تهران اظهار کرد: بیایید در شرایط حساس کنونی کشور با اتحاد و همدلی به هم نزدیک تر شویم و دست از این اختلافات برداریم و به مردم کمک و خدمت کنیم . وی گفت : این سال را سال خدمت به مردم نام گذاشته اند، بیایید به مسائل حساس و مهم کشور و نیازهای مردم توجه کنیم و راه رسیدن به حل مشکلات اساسی مردم را پیدا کنیم . امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: چرا باید خانواده های شهدا، جانبازان و مردم متحمل همه مشکلات و طبقات ضعیف این جامعه وسیع سرگرم این قبیل مسائل شوند، چرا باید حاکمیت گرفتار شود و بعد هم یک روز خروج ، یک روز استعفا و یک روز نامه و بیانیه را مطرح کنیم . آیت الله یزدی افزود: ممکن است بگویند شما هم در شورای نگهبان همین کار را می کنید. من بارها گفته ام و اکنون هم می گویم شورای نگهبان کار قانونی انجام می دهد . با کسی دعوا نداشته و ندارد و نخواهد داشت . آیت الله یزدی گفت : در قانون اساسی دهها اصل بیان می کند که قوای سه گانه نمی توانند در کار یکدیگر دخالت کنند. امتیاز بزرگ قانون اساسی ما این است که جلوی استبداد را در هر قوه می گیرد. نه به قوه قضاییه اجازه می دهد مستبد عمل کند، نه به قوه مجریه و نه به قوه مقننه . امام جمعه موقت تهران افزود: به هرحال ممکن است بگویند شورای نگهبان همکاری نمی کند. اما همکاری یعنی چه ، یعنی خلاف نظر فقهی و دید قانونی اش همین جور بگوید. به خاطر این که شما خوشتان می آید. خطیب جمعه تهران اظهار کرد: من حاضرم از شورای نگهبان بروم ، ولی حاضر نیستم چیزی را که شرعا نمی توانم ، بگویم . شما بدت می آید ، بدت بیاید. من چکار کنم . مگر من چقدر می خواهم در این دنیا زندگی کنم . برای چه اصلا در شورا آمده ام؛ وی تصریح کرد: اگر وظیفه ای قانونی و شرعی دارم ، به خاطر خوش آمد این و آن نباید حرف خلافی بزنم . شما هم مثل من می مانید و باید همین کار را بکنید.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر