jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۴۰۷۹۰   ۱۹ اسفند ۱۳۸۷  |  ۰۰:۲۳

گروه حوادث: بیمار روانی که با پخش اعلامیه در خیابان گیشا، خود را مدعی پیامبری معرفی می‌کرد، از سوی ماموران پایگاه دوم اطلاعات امنیت تهران دستگیر و روانه تیمارستان شد. سلیمی‌مقدم، دادیار شعبه هشتم دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 2 تهران با اشاره به دستگیری این بیمار روانی به «جام‌جم» گفت:‌ 16 اسفند امسال هنگامی که ماموران پایگاه دوم اطلاعات امنیت تهران در حال گشتزنی در خیابان گیشای تهران بودند، به رفتار مرد جوانی که با داد و فریاد، برگه‌ای را به رهگذران می‌داد، مشکوک و به وی نزدیک شدند، اما او با فریاد از ماموران خواست، وی را رها کنند و این برخورد شایسته یک پیامبر نیست. ماموران با شنیدن اظهارات این مرد که ادعای پیامبری می‌کرد، او را بازداشت و به مرکز پلیس منتقل کردند.

اعتراف مردی که ادعای پیامبری می‌کرد

پس از مشخص شدن هویت متهم که خود را فرشید معرفی می‌کرد، وی در بازجویی‌های پلیسی گفت: من پیامبر هستم و از سوی خدا برای اصلاح آدم‌های بد روی زمین ماموریت پیدا کرده‌ام و از 4 سال قبل هدایتم را در میان مردم آغاز کرده‌ام و همه مرا می‌شناسند. شما ماموران هم باید به حرف‌های من گوش دهید و آزادم کنید و در غیر این صورت، مریدهای فراوانی دارم که اگر اطلاع پیدا کنند، من دستگیر شده‌ام، چندساعته مرا آزاد می‌کنند.

ماموران به دنبال اظهارات این مرد، به تحقیق برای شناسایی خانواده‌اش پرداختند تا عاقبت موفق به یافتن خانواده وی در یکی از محله‌های تهران شدند. پس از شناسایی پدر متهم، وی برای ادامه تحقیقات به مرکز پلیس انتقال یافت و ادعا کرد فرزندش بیمار‌روانی است.

پدر، راز روانی بودن پسرش را برملا کرد

پدر متهم در اظهاراتش به پلیس گفت: پسرم فرشید سال‌ها به دنبال کار می‌گشت، اما وقتی کاری پیدا نکرد، شرایط روحی‌اش بدتر شد و ساعت‌ها خود را در اتاق منزل زندانی و از رفتن به مطب روانپزشک خودداری می‌کرد.

پسرم از 4 سال قبل رفتارش بدتر شد و مدام ادعا می‌کرد پیامبر است و از سوی خداوند برای هدایت افراد بد و بخیل اجتماع فرستاده شده و اگر حرف‌هایش را قبول نکنیم، ما را نفرین می‌کند و از خدا می‌خواهد تا بلا بر سر ما نازل شود.

وی ادامه داد: از حضور فرزندم در خانه احساس بدی داشتم و می‌ترسیدم، بلایی بر سر اعضای خانواده بیاورد. بنابراین او را به مرکز درمانی بردیم که پزشکان نظر دادند، بیمار روانی و دچار توهم شده و حضور وی در خانه برای اعضای خانواده می‌تواند خطرناک باشد.

ماموران پس از شنیدن اظهارات این مرد، با هماهنگی قضایی، متهم را به پزشکی قانونی انتقال دادند که معلوم شد، گفته‌های پدر وی صحت دارد و او بیمار روانی است و باید در یکی از مراکز روانپزشکی بستری شود.

بنابراین گزارش، فرشید با هماهنگی قضایی از سوی دادیار سلیمی‌مقدم، رئیس شعبه هشتم دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 2 تهران در یکی از تیمارستان‌های تهران بستری شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر