jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۲۳۸۸۵   ۲۲ ارديبهشت ۱۳۸۲  |  ۲۱:۳۹

پروفسورسورل ، استاد حقوق بین الملل دانشگاه سوربن فرانسه درباره تکرار وضعیت عراق توسط امریکا در خصوص ایران گفت : این احتمال بسیار ضعیف است ؛ چون ایران دولتی مردمی و قدرتمند در منطقه دارد و برای امریکا مقابله با چنین کشوری بسادگی امکانپذیر نیست .

به گزارش ایرنا ، پروفسور سورل افزود: امریکا از لحاظ بین المللی نیز برای این کار دلایل قانع کننده ای ندارد ؛ چون فعالیت های هسته ای ایران تحت نظر سازمان انرژی اتمی است و سلاحهای کشتار جمعی را هم بسیاری از کشورهای جهان دارند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

مذاکرات پنهانی وجود ندارد

مذاکرات پنهانی وجود ندارد

مهم‌ترین عاملی که موجب عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شد اتخاذ مواضع قاطعانه و محکم از سوی جمهوری اسلامی بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر