jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۳۸۴۶   ۲۱ ارديبهشت ۱۳۸۲  |  ۲۳:۲۸

جام جم آنلاین - رادیو خبری که تحت کنترل نیروهای امریکایی در عراق اداره می شود ، عصر روز یکشنبه 11 مه بیانیه ژنرال فرانکس فرمانده متحدین در جنگ عراق را مبنی بر انحلال حزب بعث پخش کرد.به گزارش شبکه تلویزیونی کانال دو فرانسه ، فرانکس در این بیانیه اعلام کرد

: حزب بعث منحل شده است و از عراقی ها خواست تمام مدارکی که در مورد حزب بعث و اقدامات آن را در اختیار دارند جمع آوری کرده و به نیروهای امریکایی تحویل دهند.
در این بیانیه تاکید شده ، این مدارک یک بخش مهم از مدارک حکومت رژیم صدام حسین است و تمام اموال حزب بعث باید به حکومت موقت متحدین تحویل داده شود.
فرانکس در بیانیه اش افزود: تمام دستگاه های امنیتی ، اطلاعاتی و اطلاعات نظامی عراق در دوره صدام حسین دیگر هیچ قدرت اجرایی ندارند و غیرقانونی هستند.
حدود 5/1 میلیون نفر از کل جمعیت 24 میلیونی عراق عضو حزب بعث بودند.
اما فقط بین 25000 تا 50000 نفر آنها طبقه ممتاز حزب را تشکیل می دادند.

مرکز فرماندهی حزب بعث در بصره تخریب شد
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

سفر پاپ فرانسس به عراق و دیدار او با مرجع‌عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت‌ا... سیستانی مورد توجه بسیاری از تحلیلگران حوزه منطقه غرب آسیا، جهان‌اسلام و جهان مسیحیت قرار گرفته‌است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر