jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۳۸۲۴   ۲۱ ارديبهشت ۱۳۸۲  |  ۲۱:۱۸

کالین پاول ، وزیر امور خارجه امریکا اعلام کرد: امریکا در خصوص مناقشه اسرائیل و فلسطین و مساله عراق با ایران در ارتباط است ، اما مساله از سرگیری روابط دیپلماتیک با تهران در دستور کار واشنگتن نیست .

پاول در گفتگو با خبرنگارانی که وی را در هواپیمایش به مقصد فلسطین اشغالی همراهی می کردند، گفت : ما شیوه هایی برای برقراری ارتباط با ایرانی ها داریم که به طور مرتب از آن استفاده می کنیم و اخیرا نیز از این شیوه ها استفاده کردیم . وی افزود: هیچ یک از دو طرف در حال حاضر مساله روابط دیپلماتیک را مطرح نکرده است . در این حال یک مقام امریکایی از ملاقات رودرروی مقامات امریکایی و ایرانی در ژنو خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس ، مذاکره طرفین در خصوص اوضاع عراق و افغانستان صورت گرفته است . در همین حال روزنامه البیان نوشت : امریکا از ترکیه خواسته است تا از طریق راهکارهای دیپلماتیک به سوریه و ایران فشار بیاورد. کوفر بلک ، هماهنگ کننده وزارت امور خارجه امریکا در امور تروریسم بین المللی به روزنامه جمهوریت چاپ ترکیه گفت : ما از ترکیه خواسته ایم تا برای جلوگیری از حمایت تهران از سازمان هایی همچون حزب الله لبنان (حماس) و جهاد اسلامی که وی آنها را تروریسم توصیف کرد، با واشنگتن همکاری کند. بلک گفت : این درخواست همچنین بر ضد سوریه نیز تقاضا شده است . جی گارنر، حاکم نظامی امریکا در عراق به دلیل ناکامی در اهدافش بغداد را ترک خواهد کرد. به نوشته رویترز ، روزنامه واشنگتن پست ، جی گارنر ، ژنرال بازنشسته امریکایی که از طرف واشنگتن برای حاکمیت بر عراق برگزیده شده بود ، به دلیل ناکامی در اجرای اهداف کاخ سفید در یک یا دو هفته آینده به همراه دستیارانش عراق را ترک خواهد کرد. با ورود ژنرال امریکایی (جی گارنر) به عراق ، مردم این کشور با برپایی تظاهرات ضد امریکایی که به کشته شدن تعداد زیادی از تظاهر کنندگان عراقی به دست نیروهای نظامی امریکایی انجامید ، با حضور بیگانگان در کشورشان به شدت مخالفت کردند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر