jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۲۳۷۶۰   ۲۰ ارديبهشت ۱۳۸۲  |  ۲۱:۲۱

مدیرکل امور سیاسی بین المللی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت : ایران کاملا به مفاد پیمان منع گسترش سلاح هسته ای و سیستم نظارتی آژانس انرژی اتمی پایبند است .

به گزارش ایرنا ، امیرحسین زمانی نیا در کمیته مقدماتی پیمان عدم گسترش سلاح هسته ای در ژنو افزود: سلاح هسته ای جایگاهی در دکترین دفاعی تهران ندارد. به گفته وی ، پیمان منع گسترش سلاح هسته ای ، زمانی تقویت خواهد شد که کشورهای دارای توان هسته ای و غیرهسته ای کاملا به اجرای مفاد این پیمان پایبند باشند. وی نگرانی امریکا و برخی کشورهای دیگر در زمینه برنامه های صلح آمیز هسته ای کشورمان را پیشداوری دانست و گفت : ایران معتقد است که استفاده از سلاح هسته ای ضدارزش های اخلاقی است و این نوع سلاح به امنیت ما نمی افزاید. زمانی نیا گفت : آژانس انرژی بین المللی اتمی مهمترین مرجع رسیدگی به این سوالات و صحت و سقم این مسائل است و ایران با این آژانس ارتباط و همکاری صادقانه و شفاف دارد. وی با اشاره به این که کشورمان چیزی برای پنهان کردن ندارد، افزود: امریکا قادر نیست که به طور واقع بینانه و به دور از معضلات روابط دوجانبه برنامه صلح آمیز ایران را ارزیابی کند. وی اعلام کرد که برخورد امریکا می تواند فرآیند نظارت و بازرسی های آژانس انرژی اتمی را منحرف کند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

پایبندی در برابر پایبندی

پایبندی در برابر پایبندی

تکلیف ما در برابر جلسه شورای حکام صرف‌ نظر از هر نتیجه‌ای که داشته باشد، مشخص است. ما در مجلس شورای اسلامی قانونی تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران تصویب کردیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر