jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۳۶۶۴   ۱۷ ارديبهشت ۱۳۸۲  |  ۲۳:۱۹

جام جم آنلاین - چین به شدت در حال ردیابی کاربران اینترنتی خلافکاری است که به دروغ درخصوص بیماری مهلک سارس شایعه پراکنی می کنند.

روزنامه چاینادیلی فاش کرد که پلیس به تازگی چند نفر را درخصوص گذاشتن اطلاعات غلط و دروغ درخصوص این بیماری روی شبکه اینترنت دستگیر کرده است .
آخرین فردی که توسط پلیس چین در این زمینه دستگیر شد یک جوان چینی بوده است که در یک chat ccom اقدام به دادن اطلاعاتی درخصوص تعداد دقیق بیماران مبتلا به سارس کرده است که به ادعای پلیس چین دروغ محض می باشد.
این جوان چینی در این محیط اینترنتی برای فرد نامعلومی نوشته بوده که تنها در حومه شهر پکن 7تا 8هزار چینی مبتلا به بیماری سارس می باشند.
اطلاعات تایید شده توسط مقامات چینی حاکی از آنست که در پکن تنها 877 بیمار مبتلا به سارس وجود دارد که از این بین 24 نفر آنها جان خود را از دست داده اند.
مسوولان امنیتی حتی براین عقیده اند که درخصوص این بیماری بزرگنمایی شده و در صورتی که با شایعه پراکنان مقابله نشود ، بحران بیشتر جنبه های معنوی بر جامعه خواهد داشت تا ضربه عادی .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو