jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۲۳۱۶۲   ۰۶ ارديبهشت ۱۳۸۲  |  ۱۴:۴۳

محمود میران ، باسابقه ترین و پرافتخارترین جودوکار ایرانی در 10سال گذشته درباره روند این رشته در سال 81 می گوید به طور کلی روند جودوی ایران در سال گذشته حرکتی رو به رشد و توام با موفقیت بود.

ضمن کسب مدال های باارزش از مسابقه های مهم آسیایی و بین المللی جوانهای مستعدی در این سال به عنوان پشتوانه مطرح شدند و توانستند در رقابت های مختلف افتخارآفرینی کنند. کسب 5مدال از بازیهای آسیایی بوسان ، مهمترین دستاورد جودوکاران از این مسابقات مهم بود. با وجود آن که جودوی ایران در بازیهای آسیایی بوسان 5مدال گرفت ؛ اما می توانستیم نتیجه بهتری نیز به دست آوریم . میراسماعیلی و خسروی نژاد نیز شایستگی آن را داشتند در جمع مدال آوران ایران قرار بگیرند که در عین شایستگی دستشان از مدال کوتاه ماند. به هر صورت نتیجه جودوکاران ما در بوسان قابل توجه بود و نسبت به بازیهای آسیایی 1994 هیروشیما و 1998 بانکوک کارنامه پربارتری را به ارمغان آورد. محمود میران مهمترین هدف خود را در سال 82 حضوری شایسته و قدرتمند در مسابقه های جهانی و آسیایی و کسب سهمیه المپیک خواند و تاکید کرد: همه این برنامه ها مقدمه ای برای هدف اصلی ام ، یعنی دستیابی به یکی از 3مدالهای المپیک 2004 است . چرا که خط پایان ورزش قهرمانی ام المپیک آتن خواهد بود و همه آرزویم این است که با دست پر و کسب باارزش ترین مدال صحنه قهرمانی را ترک کنم .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

روز گذشته شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد. حسن روشن پیشکسوت فوتبال در اینباره یادداشتی در اختیار روزنامه جام جم گذاشت.

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر