jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۲۹۹۵۶   ۲۸ دی ۱۳۸۷  |  ۱۵:۳۳

در پی اقدام دو کشور ونزوئلا و بولیوی در قطع روابط با رژیم صهیونیستی، قطر و موریتانی نیز روز گذشته تصمیم گرفتند تا روابط خود را با این رژیم متوقف کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، دوحه و نواکشوت روزگذشته در خلال نشست فوق العاده عربی برای بررسی مسئله غزه اعلام کردند که تصمیم گرفتند روابط خود با رژیم اسرائیل را متوقف کنند.

این منبع خبری به جزئیات بیشتر این خبر هیچ اشاره ای نکرد.

موریتانی پیش از این در پنجم ژانویه سفیر خود را از تل آویو در اعتراض به حملات بی امان و وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه فراخواند. نواکشوت از سال 1999 با تل آویو رابطه برقرار کرد.

همچنین امیر قطر روزگذشته در نشست فوق العاده عربی در دوحه با انتقاد شدید از وضعیت غزه و بی توجهی برخی از سران عرب به آن تاکید کرد: پیروزی مقاومت به رهبری حزب الله در بیرون راندن اشغالگران قدس از جنوب لبنان از پدیده های قرن حاضر است.

رژیم صهیونیستی از سال 1996 در قطر دفتر تجاری و بازرگانی تاسیس کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

سفر پاپ فرانسس به عراق و دیدار او با مرجع‌عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت‌ا... سیستانی مورد توجه بسیاری از تحلیلگران حوزه منطقه غرب آسیا، جهان‌اسلام و جهان مسیحیت قرار گرفته‌است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر