jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۲۸۳۳   ۲۹ فروردين ۱۳۸۲  |  ۲۱:۳۰

میزان اقلام دارویی در نسخ تامین اجتماعی به 3قلم کاهش یافته که گرچه نسبتا مطلوب است ، اما نسبت به استانداردهای جهانی هنوز بالاست .

مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان تهران با بیان این مطلب به خبرنگار ما گفت : نسخه نویسی در کشور ما دارای مشکلات زیادی است که تنها با کار فرهنگی باید اصلاح شود. دکتر عبدالله روشن افزود: کسانی که در نسخه نویسی بی رویه اصول علمی را رعایت نمی کنند، یا ملاحظات بیمار و داروخانه را در نظر می گیرند، یا نسبت به این موضوع توجیه نشده اند. وی با تاکید بر این که دستورالعمل ذکر تشخیص بیماری در سربرگ نسخ دارویی که از آذرماه 78 صادر شده ، همچنان به قوت خود باقی است ، گفت : ذکر تشخیص بیماری با کدهای بین المللی در نسخ ، موجب ارتقای سطح علمی پزشکان ، رعایت اصول و قواعد دارونویسی ، استمرار در مطالعات پزشکی و آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی پزشکی می شود و از همه مهمتر این که تداخلات دارویی خطرناک را کاهش می دهد و از نظر مالی نیز هزینه های مضاعف را به بیماران تحمیل نمی کند. دکتر روشن اظهار کرد: با سطح بندی پزشکان از اظهار نظر پزشک درباره بیماری هایی که نسبت به آن تخصص لازم را ندارد، جلوگیری می شود. به همین دلیل ، پزشک عمومی به خود اجازه ورود به محدوده درمان بیمارانی که درمان آنها نیاز به تخصص لازم را دارد، نمی دهد. همان گونه که برای مثال در حال حاضر با اجرای این طرح فقط متخصص و جراح مغز و اعصاب حق دارد برای بیمار، ام آرآی مغز را تجویز کند. وی گفت : در حال حاضر، سازمان تامین اجتماعی ، بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح و سازمان خدمات درمانی ، پزشکان را ملزم به نوشتن تشخیص خود در سربرگ نسخ دارویی کرده اند و امید است با اجرای این طرح به استانداردهای جهانی نزدیک شویم .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر