jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۲۸۰۳   ۲۹ فروردين ۱۳۸۲  |  ۱۵:۴۶

کلاهبرداری های اینترنتی در سال گذشته میلادی بیش از 54میلیون دلار خسارت برای شرکتهای متضرر به بار آورد بررسی های جدید نشان می دهد کلاهبرداری های اینترنتی رشد بی سابقه ای یافته است

و براساس پرونده های ثبت شده در اف . بی . آی تعداد شکایتها در سال گذشته به 48هزار مورد رسید. بر این اساس کلاهبرداری اینترنتی در سال 2002 نسبت به سال قبل از آن 3برابر شد و کمپانی ها، 54میلیون دلار از این بابت دچار خسارت شدند. طبق این بررسی 46درصد کلاهبرداری ها از روی سایتهای فروش آنلاین و حراجی (Auction) صورت گرفته است . سرقت کارت اعتباری و سرمایه گذاری های دروغین (شگرد نیجریه ای تبارها) در رده های بعدی قرار می گیرد. ایالتهای کالیفرنیا ، نیویورک ، فلوریدا و تگزاس و ایلینویز نیز در راس 5قربانی کلاهبرداری هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.